Rubriky:

Tenis

Tenistka Záhlavová-Strýcová narychlo vyměnila Plzeň za Sevillu

6. února 2014 17:37 - Sevilla

Po dvou letech se tenistka Barbora Záhlavová-Strýcová vrátila do českého fedcupového týmu. Do Španělska odletěla na 1. kolo jako narychlo povolaná náhradnice za nemocnou světovou šestku Petru Kvitovou.

 

David Gray, Reuters

"Jsem ráda, že tady zase můžu být a reprezentovat. Vždycky hraju ráda za Česko," řekla Záhlavová-Strýcová v rozhovoru na facebooku českých tenistek.

Mějte informace ze sportu vždy po ruce! Stáhněte si do telefonu aplikaci Sport.cz na Google Play a AppStore.

Aktuálně 69. hráčku světa kapitán Petr Pála oslovil v sobotu večer poté, co se rozhodlo, že nachlazená Kvitová nemůže odletět. "Volal asi v šest," řekla Záhlavová-Strýcová a z minuty na minutu měnila rozvrh. "Plánovala jsem si týden tréninku v Plzni, že budu konečně týden doma před dlouhou šňůrou turnajů v Americe," řekla.

Jenže místo přípravy v rodném městě seděla v neděli v letadle a už pět dnů trénuje v Seville. "Je to tady divoké s počasím. Během dne prší, svítí sluníčko a pak fouká. Musíme si zvyknout, o víkendu to bude stejné," řekla Záhlavová-Strýcová.

Náladu v týmu si pochvaluje

Vítězka jednoho turnaje WTA ve dvouhře si zvyká na měkkou antuku. "Ale je to pro každého stejné," řekla tenistka. A netrápila se ani silným větrem, který hráčkám "bere" míčky při nadhozu. "To se nedá natrénovat, ale musíme se na to připravit, i když to úplně nejde. Nemůžeme si stěžovat a říkat, fouká vítr, nemůžeme hrát," řekla.

Ve Fed Cupu reprezentovala sedmadvacetiletá Záhlavová-Strýcová poprvé už před 12 lety. Naposledy zatím hrála v roce 2012 ve Stuttgartu proti Německu. Tehdy s Ivetou Benešovou, dnes už Melzerovou, vyhrály za rozhodnutého stavu čtyřhru.

Kapitán Pála může Záhlavovou-Strýcovou´teoreticky postavit do dvouhry i do čtyřhry, v které je 35. na světě. Není totiž jisté, že oba dny odehraje jednička týmu Lucie Šafářová, i když její nachlazení se ve Španělsku lepší. Záhlavová-Strýcová je na všechny varianty připravená. "Nálada je fajn. Všechno jde, jak má," řekla.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..