Rubriky:

Tenis

Pozitivní test tenistky Kuzněcovová potvrdila analýza B vzorku

23. dubna 2005 12:50 - PRAHA

Ruské tenistce Světlaně Kuzněcovové se nepodařilo rozptýlit podezření z dopingu. Vítězka US Open měla loni v prosinci na exhibici v Charleroi pozitivní test na efedrin a výsledek tehdejší zkoušky potvrdila i analýza vzorku B. V pátek večer to oznámil ministr sportu francouzské komunity Claude Eerdekens.

 

ČTK/AP

Trestu za doping se ale Kuzněcovová obávat nemusí. První test prováděla laboratoř v Gentu, druhý byl na přání tenistky prověřován v Lausanne. Podle pravidel Světové antidopingové agentury WADA ale musí testy provádět stejná laboratoř.

Navíc zakázaný stimulant měla devatenáctiletá Kuzněcovová v těle na nesoutěžním turnaji, a proti tenisovým pravidlům o dopingu se tak neprovinila.

Během lednového Australian Open se Kuzněcovová rozhodla podat na ministra Eerdekense žalobu za poškození dobrého jména. Politik výsledek testu i jméno hříšnice zveřejnil, přestože ještě nebyl potvrzen analýzou vzorku B. Na prvním grandslamovém turnaji sezóny pak Kuzněcovová vyhrála s Australankou Alicií Molikovou čtyřhru.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..