Štěpánek v Barceloně na finále nedosáhl

Český tenista Radek Štěpánek na turnaji v Barceloně na druhou letošní finálovou účast nedosáhl. Na španělské antuce v sobotu podlehl Rafaelu Nadalovi za hodinu a 19 minut 5:7 a 2:6. O titul a největší podíl z dotace 850 tisíc eur se tak v neděli utkají dva domácí tenisté, ve druhém semifinále totiž uspěl další Španěl Juan Carlos Ferrero.

Jedenáctý nasazený Štěpánek, jenž hrál semifinále turnaje ATP potřetí v této sezoně, držel v prvním setu se soupeřem krok až do stavu 5:5. Pak ale neudržel podání a turnajová osmička Nadal nabídnutou výhodu využila k zisku setu. Ve druhé sadě už osmnáctiletý Španěl jasně dominoval a vyhrál i druhý vzájemný zápas s aktuální českou jedničkou.

Ferrero postoupil v Barceloně do finále už potřetí v kariéře. V úvodním semifinále porazil sedmého nasazeného Nikolaje Davyděnka z Ruska 7:6 a 6:1.

Vítěz French Open z roku 2003 Ferrero se po nevydařené loňské sezoně znovu vrací do formy. Ve finále turnaje ATP hrál naposledy v únoru 2004 v Rotterdamu, na titul čeká od triumfu v Madridu v říjnu 2003.

Dvouhra - semifinále:
Nadal (8-Šp.) - Štěpánek (11-ČR) 7:5, 6:2, Ferrero (Šp.) - Davyděnko (7-Rus.) 7:6 (7:1), 6:1.