Slavia letos poprvé vyhrála v Pardubicích a srovnala sérii

Martin Kézr, Marek BurkertNovinky

Hokejisté pražské Slavie zdolali ve druhém finálovém zápasu play-off extraligy domácí Pardubice 4:2 a srovnali stav série hrané na čtyři výhry na 1:1. Vítězný gól vstřelil ve druhé třetině Petr Sailer. Ve středu pokračuje boj o titul třetím zápasem na ledě Pražanů.

DEFAULT TITLE

"Věděli jsme, že důležitá může být úvodní branka a podařilo se nám skutečně v první části domácí předčít. Při náporu Pardubic pak skvěle pracovala obrana," tvrdil asistent trenéra Pražanů Ondřej Weissmann.

Slavii se vyplatilo zamíchat se složením útoků, Hruška hned v úvodu zblízka zahrozil před Svobodou a v polovině první třetiny dali hosté vedoucí gól. Jejich nejlepší střelec Sup přetlačil obránce a šikovně změnil dráhu puku po Hejdově střele. Pardubickou možnost na vyrovnání promarnil Průcha, jenž trefil pouze Málkovu lapačku a vzápětí zase udeřili lépe bruslící Pražané. Přečíslení dva na jednoho zakončil po Antošově přihrávce Hejda parádní střelou pod horní tyčku.

Hruška umlčel Pardubice

Pardubice z herní mizérie zvedla až Koukalova střela bez přípravy, když měl Málek zakrytý výhled. Ze snížení manka se však domácí těšili sotva dvě minuty než Sailer po Hejdově přiťuknutí zakončil brilantní průnik střelou pod břevno. Kadlec mohl soupeře srazit do kolen, jenže ležící Svoboda na poslední chvíli zastavil puk na cestě do sítě. Východočeši vrhli všechny síly do útoku, ale Tvrdík sám před Málkem neuspěl.

Radost do domácího tábora přinesla až přesilovka za Posmykův krosček, kdy Kudrna propálil slávistického brankáře. Další slávistické vyloučení nabídlo Pardubicím 98 sekund hry pět na tři, v nichž Blažek promáchnul přihrávku před prázdnou branku.

Nápor domácích postupně sílil, soupeř odolával někdy jen za cenu faulů, ale Málek i v oslabení udržoval vidinu vítězství. "Měli jsme dost šancí, nenašel se však nikdo, komu by v brankovišti vyšla dorážka. Neujala se ani žádná tečovaná střela," smutnil pardubický asistent kouče Jiří Seidl.

V obraně nesmírně pozorní slávisté připustili power play soupeře až 47 vteřin před koncem, při ní však Sup s Hejdou našli ve středním pásmu Hrušku a ten v čase 59:24 vše vyřešil ve prospěch hostí. "Hra bez brankáře se nepovedla. Na led šlo šest útočníků, záhy po vhazování jsme ale ztratili puk," řekl Seidl.

PARDUBICE vs SLAVIA 2:4 (0:2, 2:1, 0:1)