Ulihrach se nevzchopil ani v Mnichově

Tenista Bohdan Ulihrach se dál trápí na turnajích okruhu ATP. Na antuce v Mnichově postoupil z kvalifikace, ale v prvním kole hlavní soutěže ve středu nestačil na Jarkka Nieminena a s finským hráčem prohrál 5:7 a 1:6. Ulihrach v hlavní soutěži letos vyhrál ze sedmi zápasů jen jednou. Na turnaji ve Varšavě skončila ve druhém kole Zuzana Ondrášková.

Bohdan Ulihrach.

Pro českou tenistku Zuzanu Ondráškovou zůstalo maximem na antukovém turnaji ve Varšavě druhé kolo. V zápase o postup do čtvrtfinále pětadvacetiletá opavská rodačka nestačila na zkušenou Italku Silvii Farinaovou-Eliaovou a osmé nasazené soupeřce podlehla hladce 1:6 a 2:6.

Druhý nasazený tenista Gaston Gaudio z Argentiny vyřadil na turnaji v Estorilu po Janu Hernychovi dalšího českého hráče. Loňský šampion z French Open porazil v dnešním utkání druhého kola Michala Tabaru po setech 6:2, 6:1.

Hned první kolo znamenalo konečnou pro olympijského vítěze Nicolase Massua z Chile, jenž plnil roli nasazené pětky. Ten sice v úterý vyhrál první set proti Albertu Costovi, pak ale jejich duel ukončila tma a v dnešní dohrávce byl úspěšnější Španěl.

VARŠAVA
Dvouhra - 2. kolo:
Farinaová-Eliaová (8-It.) - Ondrášková (ČR) 6:1, 6:2, Kuzněcovová (2-Rus.) - Smašnovová (Izr.) 6:2, 4:6, 6:0, Clijstersová (7-Belg.) - Kirilenková (Rus.) 6:2, 6:1, Bovinová (Rus.) - Hantuchová (SR) 6:4, 4:6, 6:3.
Čtyřhra - 1. kolo:
Hradecká, Šromová - Blacková, Huberová (1-Zimb./JAR) 4:6, 6:3, 7:6 (7:5), Chládková, Dragomirová (ČR/Rum.) - Brozdová, Kosinská (Pol.) 6:0, 6:1.
Čtvrtfinále:
Perebijnisová, Strýcová (Ukr./ČR) - Farinaová-Eliaová, Zvonarevová (4-It./Rus.) 7:5, 4:6, 6:4.
MNICHOV
Dvouhra - 1. kolo:
Nieminen (Fin.) - Ulihrach (ČR) 7:5, 6:1, Mertiňák (SR) - Benneteau (Fr.) 6:4, 6:1, I Hjong-tchek (Korea) - Lisnard (Fr.) 6:4, 3:6, 6:3, Luczak (Austr.) - Mayer (Něm.) 2:6, 6:3, 6:2.
ESTORIL
Muži, dvouhra - 1. kolo:
Costa (Šp.) - Massu (5-Chile) 3:6, 6:3, 6:3.
Muži, dvouhra - 2. kolo:
Gaudio (2-Arg.) - Tabara (ČR) 6:2, 6:1, Garcia-Lopez (Šp.) - J. Johansson (3-Švéd.) 6:2, 6:4, Lopez (8-Šp.) - Montaňes (Šp.) 7:6 (7:5), 4:6, 6:4, Marin (Kost.) - Calleri (Arg.) 6:4, 3:1 skreč.
Muži, čtyřhra - 1. kolo:
Čermák, Friedl (3-ČR) - Cibulec, Fyrstenberg (ČR/Pol.) 6:1, 6:2, Berdych, Levinský (ČR) - Calatrava, Massu (Arg./Chile) 6:2, 7:6 (7:2).
Ženy, dvouhra - 2. kolo:
Dulková (3-Arg.) - A. Bondarenková (Ukr.) 6:2, 6:3, Li Na (4- Čína) - Prattová (Austr.) 7:5, 6:1, Randriantefyová (6-Madag.) - Sanchezová-Lorenzová (Šp.) 4:6, 6:0, 6:2, Čeng Ťie (Čína) - Müllerová (Něm.) 6:3, 6:4.