Šafářová vyhrála turnaj WTA

Česká tenistka Lucie Šafářová poprvé v kariéře vyhrála turnaj podniku WTA. Osmnáctiletá tenistka si ve finále v portugalském Estorilu poradila s turnajovou čtyřkou Číňankou Li Na 6:7, 6:4, 6:3

Šafářová, která v Estorilu vůbec poprvé na elitních turnajích pronikla mezi nejlepší osmičku, ve finále prohrála první set. Vyrovnanou sadu rozhodl až tie-break, v němž asijská hráčka zvítězila 7:4.

"Do té doby jsme hrály obě hodně nervózně, na začátku jsme dělaly neuvěřitelné chyby. Po prohraném prvním setu se ale ve mně něco zlomilo. Říkala jsem si: Nemá cenu se stresovat, budu si to užívat," uvedla pro ČTK Šafářová, která udělala v úvodní sadě deset dvojchyb.

Mladá Češka se však nenechala zlomit nepříznivým vývojem zápasu a vítězstvím 6:4 v druhé sadě si vynutila rozhodující třetí dějství. V něm stejně jako ve třech předchozích zápasech v hlavní soutěži nezaváhala a po vítězství 6:3 se mohla radovat z překvapivého triumfu.

Šafářová proměnila v turnajové vítězství teprve třetí účast v hlavní soutěži podniku WTA. Za triumf v Estorilu si vydělala 22.000 dolarů a připíše si 95 bodů do světového žebříčku, díky nimž se ze současného 154. místa výrazně posune nahoru.

"Vůbec nedokážu popsat, jak se cítím. Je to prostě úžasné. Popravdě řečeno jsem se nejvíc bála semifinále s Giselou Dulkovou, pamatovala jsem si ji jako výbornou juniorku," připomněla si sobotní souboj Šafářová, s níž právě až do semifinále zůstal v Estorilu i její přítel Tomáš Berdych.