Rubriky:

Tenis

Tenisté chtějí hrát semifinále Davis Cupu s Německem, kapitán doufá v účast Berdycha

5. dubna 2014 11:46 - Tokio

Čeští tenisté mohli již po třech odehraných duelech na půdě Japonska začít přemýšlet o soupeři pro třetí semifinále Davisova poháru v řadě. K postupu do souboje s obhájci vítězství z posledních dvou ročníků mají momentálně blíže než Francouzi tenisté Německa a čeští borci by naše západní sousedy také v duelu o účast ve finále preferovali. Kapitán Jaroslav Navrátil by chtěl hlavně hrát v nejsilnějším složení, tedy i s pátým hráčem světa Tomášem Berdychem, který v Tokiu chyběl.

 

Yuya Shino, Reuters

„Semifinále a finále je vždy těžší a člověk musí mít kádr kompletní,“ řekl Navrátil Radiožurnálu. „Nechci předbíhat, i bez Tomáše by šance byly, ale já budu rád a pevně tomu věřím, že se s Tomášem domluvíme a do Německa, nebo do Francie poletíme v plné sestavě."

Devětadvacetiletý Berdych byl spolu s Radkem Štěpánkem strůjcem daviscupových triumfů v uplynulých dvou letech a za jedenáct sezón vynechal v týmové soutěži jen dva zápasy. Po únorové výhře v 1. kole nad Nizozemskem v Ostravě se z účasti ve čtvrtfinále omluvil, protože se soustředí na individuální kariéru.

Štěpánek: Každý tým potřebuje trošku štěstí

„Máme na to (na dohodu) pět šest měsíců a uvidí se, jak bude Tomášova sezóna probíhat. Budou odehrány všechny grandslamy a on bude vědět, jak na tom je směrem k Turnaji mistrů. Určitě neřekl poslední slovo,“ míní Navrátil.

Štěpánek s Lukášem Rosolem zvládli v Japonsku roli favoritů poté, co domácím kvůli zranění chyběl osmnáctý hráč světa Kei Nišikori. „Každý tým potřebuje trošku štěstí,“ řekl Štěpánek. Také on by na semifinále přivítal v týmu Berdycha. „Samozřejmě je obrovský rozdíl hrát s Tomem a bez Tomáše. Byla by to obrovská ztráta, kdyby nehrál, ale náš tým je dost silný, aby postoupil jako tady. Když budeme hrát v nejsilnějším složení, tak šanci znovu určitě máme,“ řekl Štěpánek.

„Kdyby Tomáš hrál v semifinále, tak je další finále hratelné. Neříkám, že bez něj by to nešlo, ale s Tomášem by to bylo určitě snazší,“ řekl Rosol.

Navrátil ještě Francouze nezatracuje

V 35 letech je Štěpánek jedním z nejstarších hráčů v soutěži, ale o konci v reprezentaci neuvažoval. „Pro mě je Davis Cup srdcová záležitost a těžko bych kousal se jenom dívat, jak kluci bojujou. Mě to baví a tyhle emoce na turnajích nezažijeme,“ uvedl Štěpánek. Zároveň děkoval fanouškům, kteří jezdí s týmem po světě. „Zaslouží si, abychom jim dělali radost, dokud můžeme a o to se snažíme.“

K semifinále tenisté pojedou buď do Německa, nebo do Francie. Blíž k postupu mají zatím Němci, kteří i v oslabené sestavě vedou ve Francii 2:0. „Je to překvapivé, ale ještě není konec. Němci mají šanci, ale Francie je natolik silná, že to ještě můžou otočit,“ uvažoval Navrátil. „Raději bych si přál Německo, mají kvalitní tým, ale je to blíž k nám a víc lidí nás přijede podpořit. Ale asi vyhraje Francie 3:2,“ řekl Rosol.

I kapitán Navrátil by byl radši, kdyby vyhráli Němci. „Určitě by to bylo příjemnější jet do Německa, protože si myslím, že Francie je o trošku silnější,“ řekl.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..