Rubriky:

Tenis

Kvůli Davis Cupu klidně budeme padat na hubu, říká Štěpánek. A věří v Berdychův návrat do týmu

8. dubna 2014 17:47 - Praha

V Japonsku si Radek Štěpánek opět dokázal, že ani v pětatřiceti letech nemusí vyhlížet konec tenisové kariéry. Čtyřicátý hráč planety přivedl daviscupový tým do dalšího semifinále. V něm by však český výběr proti Francii nutně potřeboval pomoc Tomáše Berdycha.

 

Koji Sasahara, ČTK/AP

Máte tedy zprávy, jak se Berdych ke své účasti staví?
To rozhodnutí je na něm. Pokud ale chceme uspět, tak musíme hrát v nejsilnější sestavě. Já pevně věřím, že se Tomáš zase do týmu vrátí a budeme se rvát o další finále. Francie je ale nesmírně těžký soupeř, navíc nás v půlce září mohou vzít na Roland Garros na antuku...

Jaká by to pro vás byla volba?
My chceme být připraveni na vše, ale antuka je samozřejmě fyzicky nejtěžší. Když hrajete tři dny, tak je málo času na regeneraci. Někdy jsou to fakt jatka, ale my kvůli Davis Cupu klidně budeme padat na hubu.

Hrát Davis Cup ve francouzském tenisovém svatostánku se jen tak někomu nepoštěstí.
Motivace Francouzů vyhrát bude letos obrovská. Říkají jim mladí mušketýři, prahnou po triumfu řadu let, ale nedařilo se jim, i když mají široký a silný tým. Ten hlad je tam ale pořád a my ho budeme chtít eliminovat.

V hledišti by sedělo 15 tisíc řvoucích francouzských diváků, to ale není zrovna krásná představa.
Francouzští fanoušci jsou hodně energičtí. Strašně povzbuzují své tenisty a my se na to musíme připravit. Zkušenosti s publikem ale máme z celého světa. Zažili jsme Argentinu i Srbsko, a když to teď bude Roland Garros, tak bude čest si tam zahrát.

Může sehrát roli i fakt, že jste trofej dvakrát po sobě vyhráli a držíte sérii jedenáctí vítězství v řadě?
Respekt ze strany soupeřů tam je. My si tu naši vítěznou auru chceme podržet co nejdéle.

Vy sám máte v plánu Berdycha trochu pošťouchnout, aby se v září vrátil k týmu?
Po tom, co máme za sebou, stačí se jen podívat a nemusíme ani moc mluvit. To rozhodnutí asi padne před US Open, pak už budou odehrány všechny grandslamy a Tomáš bude vědět, jak si stojí směrem k Masters, a podle toho se asi bude rozhodovat. Já bych na to ale netlačil, může se toho ještě strašně moc stát.

Byli jste spolu v kontaktu během zápasu v Japonsku?
Psali jsme si, volali. Nebylo Tomovi nejlíp, ale doufali jsme, že mu spravíme náladu. Teď se uvidíme na turnaji v Monte Carlu. Mám teď šest dnů na to, abych si trochu zvykl na antuku.

V Tokiu jste měl na nového parťáka pro čtyřhru, kterým byl Lukáš Rosol. Trvalo dlouho, než jste našli způsob, jakým na soupeře vyzrát?
Debl jsme zvládli výborně, na to, že jsme spolu nikdy nehráli. Lukáš se opírá o dělový servis, já číhal u sítě. Pro mě byl jen trochu nezvyk, že hraje čtyřhru od základní čáry. Ale do rytmu jsem se dostal.

Takže je Rosol dobře koučovatelný?
Každý je.... Musel jsem to nějak řídit, ale to se asi ode mě čekalo.

V minulém týdnu se obšírně probíralo, zda Davis Cup neztrácí prestiž. Váš názor je jaký?
Když vidíte, že za Švýcary hrál vítěz z Austrálie Wawrinka plus Federer, za Brity Murray a za nás v prvním kole Berdych, tak si myslím, že prestiž určitě neztrácí. Ta soutěž má pořád svou historii, svého ducha. Zažijete věci, které na turnajích ani zažít nemůžete.

bum, Sport.cz, Právo

Bude hrát semifinále Davis Cupu proti Francii i Tomáš Berdych?

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..