Rubriky:

Tenis

Nejdřív nervozita, pak jasná záležitost. Byla jsem na vlně, jásala Šafářová

19. dubna 2014 15:53 - Ostrava

Od stavu 1:3 v první sadě to byl zápas 'na jednu bránu'. Lucie Šafářová přejela Italku Saru Erraniovou 6:4, 6:1 a pootevřela českým tenistkám dveře do finále Fed Cupu. "Petra říkala, že chce jít na kurt za stavu 1:0, tak jsem se podle toho zařídila," usmívala se sedmadvacetiletá tenistka.

 

Petr David Josek, ČTK/AP

Čím si vysvětlujete tak jednoznačný výsledek?

Jen na začátku jsme byla trošku nejistá, ale za stavu 1:3 jsem začala hrát hru, jakou jsem si představovala. Začalo mi to tam padat. I jsem lépe servírovala a tlačila jsem ji. Ona už neměla možnost tvořit hru.

Byla tam nervozita z domácího prostředí?

Naštěstí jsem se rychle dostala do hry. Někdy mi to trvá i set... Ze začátku jsem byla všude o krok později, pak už jsem byla naštěstí zase všude čas. Hlavně z bekhendu jsem byla stabilní.

Po prvním setu už Erraniová trochu odpadla. Čekala jste to?

My té fázi, když se člověk dostane na vlnu a padá mu to tam, někdy říkáme 'zóna'. Já krásně cítila na raketě, kam ten míček půjde. Měla jsem z toho pěkný pocit. Když se ten zápas začal vyvíjet dobře, tak jsem se snažila udržet koncentraci.

Loni jste vzájemný duel v semifinále v Palermu prohrála. Poučila jste se z toho?

Tam byla hodně těžká antuka, těžké míče. Na tvrdém povrchu to bylo trochu jinak. Ale teď už je tenis takový, že výměnu nezabijete na dva údery. Člověk musí být připravený na ofenzívu i defenzívu.

Po únorovém zápase prvního kola ve Španělsku jste si se spoluhráčkami stěžovaly na podmínky, jaké vám pořadatelé v Seville nachystali. Pohlo se to nějakým směrem?

Ono je to složité, protože WTA a ITF jsou v dost nepřátelském stavu. To můžete vidět  na tom, že poprvé v historii máme při fedcupovém týdnu turnaj v Kuala Lumpuru... Ale (ředitel České sportovní) pan Šafařík nám říkal, že se to řeší. A nějaké věcí by se mohly změnit.

Líbilo by se vám, kdyby se Fed Cup vrátil k modelu, že by se týmy sešly na jednom místě a hrálo by se turnajově?

Ztratilo by to kouzlo. Když můžeme hrát doma před našimi diváky, tak máme skvělou podporu. Z hráčského hlediska to je ale lákavá varianta. Týmovou soutěž bychom s holkama neztratily, ale ušetřily bychom čas.

Co jste říkala na atmosféru, kterou udělalo skoro pět tisícovek diváků?

Byla příjemná, chci poděkovat lidem, kteří nám ten velikonoční víkend věnovali a my se jim chceme odvděčit vítězstvím.

bum, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..