Rubriky:

Tenis

Další vážná havárie na Dakaru

9. ledna 2003 19:42 - SABHÁ

Osmá etapa pouštní soutěže byla poznamenána další vážnou nehodou. Na 327. kilometru speciálního měřeného úseku havaroval po skoku přes písečnou dunu Nissan japonského pilota Kenžira Šinozuky, vítěze rallye z roku 1997. Čtyřiapadesátiletý závodník i jeho spolujezdec, Francouz Thierry Delli-Zotti, byli přepraveni do nemocnice v Sabhá.

 

ČTK

Lékařům se v cílovém městě etapy podařilo stav posádky stabilizovat a nyní je čeká cesta lékařským speciálem do Tunisu. Japoncův stav zatím delší transport vylučuje. "Jeho život je v nebezpečí. Následující den nebo dva snad přinesou příznivější zprávy," oznámil lékař soutěže Christian Noel v rozhovoru pro francouzskou televizi.

Japonec je v komatu, Francouz dopadl lépe

Podle agenturních informací utrpěl Šinozuka těžké poranění lebky a v Sabhá se již podrobil první neodkladné operaci. Japonec byl v bezprostředním ohrožení života a muselo mu být poskytnuto umělé dýchání. "V současnosti je v komatu s těžce rozbitým obličejem," konstatoval Noel. "Jeho krevní tlak je stabilizovaný, další diagnózu budeme schopni určit v Tunisu," upřesnil. Zranění francouzského spolujezdce specifikoval jako poranění zad a zátylku.

Japonský pilot, který se poprvé pouštního závodu zúčastnil už v roce 1967, na dakarské rallye vážně havaroval už podruhé. V roce 2000 se zapletl do hromadné kolize na nepřehledném úseku trati a jeho tehdejší spolujezdec Dominique Serieys při nehodě utrpěl těžká zranění.

Tomeček dojel čtvrtý, celkově je třetí

Osmou etapu z Ghátu do Sabhá, která měřila 727 kilometrů a měřený úsek byl dlouhý 497 km, vyhrál mezi automobily Šinozukův krajan Hiroši Masuoka s mitsubishi. Vedoucí postavení v průběžném pořadí však před obhájcem prvenství uhájil dnes druhý Stéphane Peterhansel z Francie. Japonec však stáhl svou ztrátu na první místo na necelých osm minut.

Motocyklům vládnou stále stroje KTM. Dnes triumfoval Giovanni Sala z Itálie, na první místo v průběžném pořadí se ovšem posunul jeho krajan a obhájce prvenství Fabrizio Meoni, dnes šestý. Dosud vedoucí Richard Sainct z Francie dojel až sedmý a klesl na druhé místo. Josef Macháček vede nadále kategorii čtyřkolek, dnes dojel celkově 41. a v průběžném pořadí je ještě o dvě místa lepší. Oldřich Bražina s hondou obsadil 54. místo, což jej celkově řadí na 44. pozici.

V kategorii kamionů obsadil Tomáš Tomeček s tatrou čtvrté místo, když za vítězným Vladimirem Čaginem z Ruska zaostal o 25 minut. V průběžném pořadí se udržel třetí s téměř padesátiminutovým mankem na Čaginův kamaz. Martin Macík s liazkou dnes nabral na osmnáctém místě více než tříhodinovou ztrátou a celkově je šestnáctý.

ČTK, Novinky

Zrušit


Podsekce:

       
  • French Open - muži
  • French Open - ženy
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..