Karatančevová postoupila v Paříži do čtvrtfinále

Patnáctiletá tenistka Sesil Karatančevová postoupila při svém premiérovém startu na Roland Garros do čtvrtfinále. Talentovaná Bulharka, která v předchozích grandslamových startech na loňském US Open a na Australian Open vypadla vždy v prvním kole, dnes na pařížské antuce vyřadila Švýcarku Emmanuelle Gagliardiovou po setech 7:5 a 6:3.

Američanka Lindsay Davenportová podává v utkání proti Belgičance Kim Clijstersové.

Další úspěšný třísetový zápas absolvovala na Roland Garros Američanka Lindsay Davenportová. Světová jednička dokázala i přes špatný začátek zdolat Belgičanku Kim Clijstersovou 1:6, 7:5, 6:3.

Karatančevová, jež v třetím kole získala skalp Američanky Venus Williamsové, se o postup do semifinále utká s vítězkou ruského duelu mezi Jelenou Dementěvovou a Jelenou Lichovcevovou.

Bez ztráty setu stále kráčí turnajem Roger Federer, jenž se kvalifikoval již do čtvrtfinále. Švýcarský hráč číslo jedna porazil v osmifinále pařížského vítěze z roku 1998 Carlose Moyu 6:1, 6:4 a 6:3. Jeho dalším soupeřem bude Rumun Victor Hanescu.

Pět hodin a čtyři minuty potřeboval Guillermo Coria k postupu do osmifinále. Devátý nasazený Argentinec zdolal na pařížské antuce domácího Paula-Henriho Mathieua v maratonském pětisetovém utkání, v jehož závěru odvrátil dva mečboly. Utkání, které muselo být v sobotu za stavu 2:2 v třetím setu kvůli tmě přerušeno, Caňas vyhrál 6:3, 7:6, 2:6, 6:7 a 8:6.

Kvůli dešti se dnes na Roland Garros nedohrály naplánované zápasy, které budou pokračovat v pondělí. Přerušen musel být například zápas Marie Šarapovové s Nurií Llagosteraovou-Vivesovou za stavu 6:2 a 3:3 z pohledu ruské tenistky.

Ve třetím setu za příznivého stavu 6:4, 3:6 a 3:0 musel do šaten také Rafael Nadal v dramatickém duelu s domácím Sebastienem Grosjeanem. Utkání ještě před deštěm na devět minut přerušili pískotem a křikem nedisciplinovaní diváci, jímž se nelíbil výrok rozhodčího.

Muži:
Dvouhra - 3. kolo:
Caňas (9-Arg.) - Mathieu (Fr.) 6:3, 7:6 (7:4), 2:6, 6:7 (5:7), 8:6, Kiefer (28-Něm.) - Andrejev (Rus.) 6:4, 7:6 (9:7), 3:6, 6:4.
4. kolo:
Federer (1-Švýc.) - Moya (14-Šp.) 6:1, 6:4, 6:3, Hanescu (Rum.) - Nalbandian (10-Arg.) 6:3, 4:6, 5:7, 6:1, 6:2.
Čtyřhra - 3. kolo:
Paes, Zimonjič (6-Ind./SČH) - Čermák, Friedl (10-ČR) 7:6 (7:5), 6:4.
Ženy:
Dvouhra - 4. kolo:
Davenportová (1-USA) - Clijstersová (14-Bel.) 1:6, 7:5, 6:3, Lichovcevová (16-Rus.) - Dementěvová (4-Rus.) 7:6 (7:3), 5:7, 7:5, Petrovová (7-Rus.) - Bovinová (12-Rus.) 7:5, 3:6, 6:4, Pierceová (21-Fr.) - Schnyderová (8-Švýc.) 6:1, 1:6, 6:4, Karatančevová (Bul.) - Gagliardiová (Švýc.) 7:5, 6:3