Heninová-Hardenneová nedala Pierceové šanci

Letošní šampiónkou tenisového grandslamu French Open se stala belgická tenistka Justine Heninová- Hardenneová, která v sobotním finále porazila Francouzku Mary Pierceovou dvakrát 6:1. Třiadvacetiletá Belgičanka si tak připsala druhý grandslamový titul z pařížské antuky a celkově čtvrtý.

Třicetiletá Pierceová, která na dvorcích Rollanda Garose triumfovala v roce 2000, neměla proti třiadvacetileté Belgičance šanci. Heninová-Hardenneová získala francouzská titul poprvé před dvěma lety. V sobotním finále si se svou soupeřkou poradila hladce v prvním setu za 26 minut a ve druhém za 36 minut.

Pierceová hodně chybovala. Dopustila se 29 nevynucených chyb, zatímco její o sedm let mladší soupeřka jen 15. Bývalá světová jednička Heninová-Hardenneová povolila turnajové jednadvacítce za celé utkání jen jeden brejkbol, naopak sama připravila Francouzku o servis pětkrát, zdůrazňuje ČTK.

Pierceové letos vstup do grandslamového kolotoče nevyšel. V Austrálii totiž vypadla v prvním kole. Pro Heninovou-Hardenneovou bylo French Open prvním letošním grandslamem.

Výsledky French Open
ŽENY
Dvouhra - finále
Heninová-Hardenneová (10-Belg.) - Pierceová (21-Fra.) 6:1, 6:1
MUŽI
Čtyřhra - finále:
Björkman, Mirnyj (2-Švéd./Běl.) - B. Bryan, M. Bryan (3-USA) 2:6, 6:1, 6:4.
JUNIOŘI
Massa, Mayer (Arg.) - Bubka, Chardy (8-Ukr./Fr.) 2:6, 6:3, 6:4.
JUNIORKY
Azarenková, Szavayová (3-Běl./Maď.) - Olaruová, Rachimová (8- Rum./Kaz.) 4:6, 6:4, 6:0.