Štěpánek postoupil na londýnské trávě do osmifinále

Tenista Radek Štěpánek zvládl svůj první zápas na travnatém kurtu a v londýnském Queen's Clubu prošel do osmifinále. Český reprezentant, který měl coby čtvrtý nasazený v prvním kole volný los, v úterý porazil ve třech setech Gregoryho Carraze z Francie 6:2, 4:6 a 7:5.

Štěpánkovým příštím soupeřem bude buď domácí Greg Rusedski, nebo Rus Dmitrij Tursunov. V osmifinále nechybí ani turnajová jednička a londýnský vítěz z let 2000 až 2002 Australan Lleyton Hewitt.

Tomáš Berdych na travnatém kurtu v londýnském Queen's Clubu nestačil v prvním kole na Bělorusa Maxe Mirného a patnáctému nasazenému soupeři podlehl ve třech setech.

Zíb postoupil v Queen's Clubu do druhého kola

Tenista Tomáš Zíb postoupil na turnaji v londýnském Queen's Clubu do druhého kola. Český hráč v prvním kole porazil Francouze Jeromea Haehnela 6:3 a 6:4 a slavil své druhé vítězství na trávě v hlavní soutěži turnaje ATP v kariéře. Příštím soupeřem Zíba bude Kevin Kim z USA.

Jan Hernych se stal po Zíbovi druhým českým tenistou, který pokračuje na turnaji v londýnském Queen's Clubu. Na jeho raketě dnes skončil Francouz Arnaud Clément, kterého Hernych porazil 6:4, 2:6 a 6:2. Ve druhém kole se utká s Chorvatem Mariem Ančičem.

Dvouhra - 1. kolo:
Hernych (ČR) - Clément (Fr.) 6:4, 2:6, 6:2, Delgado (Brit.) - Monfils (Fr.) 6:2, 6:4, Mirnyj (15-Běl.) - Berdych (ČR) 7:6 (7:5), 3:6, 6:2, Gasquet (10-Fr.) - Tipsarevič (SČH) 6:1, 7:6 (7:3), Müller (Luc.) - Benneteau (Fr.) 6:2, 6:3, Philippoussis (Austr.) - Sluiter (Niz.) 6:4, 6:0, Zíb (ČR) - Haehnel (Fr.) 6:3, 6:4, Dent (9-USA) - Behrend (Něm.) 6:4, 6:3, Tursunov (Rus.) - Björkman (Švéd.) 7:5, 6:3.
Dvouhra - 2. kolo:
Štěpánek (4-ČR) - Carraz (Fr.) 6:2, 4:6, 7:5, Hewitt (1- Austr.) - Malisse (Belg.) 6:7 (3:7), 7:5, 7:5.