Rubriky:

Tenis

Loňská vítězka Bartoliová ani po návratu do Wimbledonu skončené kariéry nelituje

22. června 2014 16:15 - Londýn

Francouzská tenistka Marion Bartoliová se poprvé od loňského triumfu ve Wimbledonu vrátila do All England Clubu, pocítila ale jen lehkou nostalgii. Lítost nad ukončením kariéry, ke kterému se devětadvacetiletá hráčka rozhodla měsíc po zisku titulu, se prý stále nedostavila.

 

Scott Heavey/aeltc Pool, Reuters

„Svého rozhodnutí vůbec nelituju," řekla Francouzka, jíž ke konci kariéry donutily problémy s ramenem. Potíže s ním prý má stále a v žádném případě nepomýšlí na návrat, ve Wimbledonu by se letos měla představit jen ve čtyřhře legend.

Z tenisové minulosti se jí nejvíce stýská po úplném závěru loňského wimbledonského turnaje. „To, co mi nejvíc chybí, je posledních pět vteřin finále, když jsem zahrála eso a věděla jsem, že to bude eso," přiznala Bartoliová, jež na triumf ve Wimbledonu čekala déle než jakákoli jiná vítězka grandslamového turnaje před ní. Titulu se dočkala až při 47. startu na podniku „velké čtyřky".

„To, co mi rozhodně nechybí, jsou rána, kdy se vzbudíte, a celé tělo vás bolí. A tréninkové jednotky, které si musíte zamluvit, a časové rozpisy, které musíte mít na každý den připravené," dodala.

Čest zahájit druhý hrací den na centrálním dvorci letos místo vítězky převezme poražená finalistka Sabine Lisická. Bartoliová hodlá zápas německé tenistky sledovat z hlediště. „Jsem pozvaná do královské lóže. Když do té doby nevyvedu nějakou hloupost, budu tam," řekla Bartoliová.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..