Halepová se vyšvihne už na druhé místo tenisového žebříčku

Dvaadvacetiletá Rumunka Simona Halepová pokračuje v dobývání tenisového Olympu a za necelé dva týdny bude novou světovou dvojkou v žebříčku WTA. Vystřídá zraněnou Číňanku Li Na, která v příštím týdnu nemá šanci zopakovat loňské semifinále na turnaji v Montrealu. I když Halepová v Kanadě také hrát nebude, nemusí obhajovat žádné body a 11. srpna se dostane před Li Na.

Rumunská tenistka Simona Halepová.

Halepová se posune na druhou příčku jako 33. hráčka v historii. Před ní to mimo jiné dokázala současná světová čtyřka Petra Kvitová, na samotný vrchol to dotáhlo 21 z nich. "Tenhle rok je úžasný a posun na druhé místo je obrovský úspěch. Hlavním cílem zůstává kvalifikovat se na Turnaj mistryň do Singapuru," řekla Halepová pro stránky WTA Tour.

Rodačka z Constanty začala dobývat tenisový svět v polovině loňské sezony, během půl roku získala šest titulů a rok zakončila na 11. místě. Letos vyhrála turnaje v Dauhá a Bukurešti a na grandslamech byla vždy nejméně ve čtvrtfinále, přičemž na Roland Garros bojovala i o titul.