Rubriky:

Tenis

Smělý Berdych „provokuje“ svými dresy, všiml si americký New York Times

3. září 2014 21:36 - New York

Obdobně jako čeští olympionici, tak i Tomáš Berdych na sebe při velkých turnajích upozorňuje vyjma špičkového sportovního umění také rozporuplnými dresy, v nichž zápasy hraje. Jeho extravagantních trikotů si všimla i internetová verze The New York Times, jednoho z největších novinových titulů ve Spojených státech.

 

Darron Cummings, ČTK/AP

V článku o Berdychově outfitu si autor všímá různorodosti dresů, v nichž Berdych nastupoval do turnajů největšího významu. „Od doby, kdy nosil Roger Federer zapínací vesty, vojenské bundy a kraťasy ke smokingu, nevyvolalo oblečení žádného tenisty takový rozruch," píše NY Times.

Na Australian Open oblékal svršek z podlouhlých bílo-modrých pruhů, který fotbalovým fanouškům připomínal dres Argentiny. Obrovský poprask ale vzbudil až trikot, který společně se sponzorskou firmou H&M vybral na French Open. Na modrém podkladě vystupovaly květiny. Slavné americké médium nazvalo tento dres provokativním.

Berdych v Paříži vyvolal haló

„Byl jsem na Roland Garros a bylo tam kolem květin (na Berdychově dresu) pořádné haló," říká Thomas Johansson, vítěz Australian Open z roku 2002 a v současnosti poradce společnosti H&M, která kromě Berdycha žádného jiného tenistu nepodporuje. Hráči i hráčky mají ve většině případů uzavřené smlouvy se společnostmi Adidas či Nike.

„V tomto roce se žádný z hráčů na Tour ani nepřiblížil smělosti Berdycha, když v Paříži předkládal svou květinovou nabídku. Jeho vrstevníci měli protichůdné reakce," píší Timesy, což potvrdil i sedmý hráč světa. „Jsou lidé, kteří za mnou přijdou a řeknou, že se jim to opravdu líbí. Ale na druhou stranu si z toho někteří dělají legraci. Je to něco, co jsem předtím ještě nezažil," popsal Berdych.

Ve Spojených státech byli zvědaví, s jakým kompletem Berdych vyrukuje na jejich United States Open. Berdych ale zvolil střízlivější variantu podélných proužků šedé a oranžové barvy. A zatím mu tato kombinace přináší štěstí. Rodák z Valašského Meziříčí už postoupil mezi posledních osm a ve čtvrtfinále se střetne s Chorvatem Marinem Čiličem.

oc, Sport.cz

Který dres Tomáše Berdycha se vám líbí nejvíc?

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..