Tenista Berdych si v Bastadu zahraje o titul s Nadalem

BASTAD (Švédsko)

Český tenista Tomáš Berdych porazil na turnaji v Bastadu v semifinále krajana Jiřího Vaňka a poprvé v této sezoně postoupil na podniku série ATP do finále. O druhý titul v kariéře se devatenáctiletý Berdych na švédské antuce v neděli utká s prvním nasazeným Rafaelem Nadalem.

Tomáš Berdych

Berdych porazil Vaňka i v druhém vzájemném zápase, dnes zvítězil 7:5, 6:1. Španělský vítěz letošního Roland Garros, který dosud na turnaji neztratil ani set, v úvodním semifinále přehrál svého krajana Tommyho Robreda dvakrát 6:3. Ve finále se Nadal pokusí získat sedmý letošní titul.

"Nebyl to můj nejlepší zápas na turnaji, ale jsem šťastný, že jsem ve finále," řekl novinářům po českém duelu Berdych, jenž měl dnes rychlejší nohy a razantnější údery než soupeř. Hned v úvodu získal vedení 3:0, avšak Vaněk se postupně zlepšil a set ještě dokázal zdramatizovat. V druhé sadě se však již nevzmohl prakticky na žádný odpor.

Svůj dosud jediný titul získal Berdych vloni v Palermu. "Tenhle turnaj je mnohem, mnohem lepší. Jsou tu lepší hráči. Rafael Nadal je na antuce skvělý, myslím, že na ní letos prohrál jen dvakrát," uvedl český tenista před prvním vzájemným zápasem s téměř stejně starým Španělem.

Tenisté si v Bastadu rozdělí prémie z celkové dotace 323.250 eur, vítěz získá 44.100 eur.