Rubriky:

Tenis

Štěpánkovy daviscupové zážitky: V Paraguayi jsem nevycházel, v Moskvě mi vyhrožovali

10. září 2014 20:51 - Paříž

V Davis Cupu začínal v roce 2003 po boku Nováka a Damma, po dvanácti letech má v týmové soutěži za parťáky Berdycha s Rosolem. Semifinále s Francií bude pro Radka Štěpánka už třiadvacátým daviscupovým soubojem. K více než polovině z nich nastoupil na kurtech soupeřů.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Vybavíte si, kdy jste byl poprvé na Roland Garros?

Hodně brzy. Když mi bylo šest let, tak jsme jeli s tátou za strejdou a první cesta vedla na kurty. U Eiffelovky jsem si koupil střílejícího motýla, kterého tam údajně prodávají dodnes. Na Roland Garros ani nebyla síť, nebyl tady vůbec nikdo a strejda zařídil, že nás na ten kurt pustili, abych se mohl podívat. Já si to nepamatuju, ale táta říkal, že jsem tam střílel celou dobu toho motýla. Když jsme odcházeli, tak jsem se prý otočil a řekl: já se vrátím.

Vy jste ale v Paříži na centrkurtu ještě nehrál dvouhru, že?

Jen čtyřhru. Většinou jsem při grandslamu hrával na Suzanně (kurt Suzanne Lenglenové).

S Davis Cupem jste objel půl světa, kde to pro vás bylo nejlepší?

Co se týče exotických zájezdů, tak bylo výborné Japonsko, Argentina zase měla neuvěřitelnou atmosféru. Lidé neustále zpívali a poprvé jsem cítil, že atmosféra dělá člověka menšího a začíná to na mě padat. Ale i Kazachstán byla zajímavá země.

A kam byste radši už nejel?

V Paraguayi jsme raději moc nevycházeli, jen hotel - kurty, hotel - kurty a do města jsme se nedostali. Zajímavá ale byla i Moskva. Tam jsem měl zážitek, že při rozběhání před nedělním zápasem se Safinem mě zastavil nějaký člověk a řekl, ať si dám bacha. Prý jestli vyhraju, že si mě najde... Přišel jsem do šatny a byl z toho trošku rozhozený. Ale bohužel Berďa si proti Davyděnkovi poranil kotník a už mě ten dotyčný nemusel hledat.

To se vám ve Francii nejspíš nestane, cítíte tu jako vítězové posledních dvou ročníků respekt?

Jestli myslíte u hráčů Francie, tak doufám, že ten budeme mít hlavně na dvorci. Museli jsme si ho vydobýt, ušli jsme dlouhou cestu, ale nejsme tady kvůli tomu, jestli z nás mají, či nemají Francouzi respekt. Přijeli jsme sem nějakým způsobem urvat ty tři body, i když víme, že proti sobě máme jednoho z nejtěžších soupeřů.

Štěpánek na daviscupových cestách
2004 - Paraguay
2008 - Rusko
2009 - Chorvatsko, Španělsko
2010 - Belgie, Srbsko
2011 - Rumunsko
2012 - Argentina
2013 - Kazachstán, Srbsko
2014 - Japonsko, Francie
Marek Burkert (Paříž), Sport.cz, Právo

Jak dopadne semifinálový duel Francie - Česko?

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..