Rubriky:

Tenis

Berdychův návrh nevyslyšeli. Davis Cup se bude hrát dál každoročně

16. září 2014 17:23 - Dubaj

Tenisový Davis Cup se bude i nadále hrát každoročně a ne jednou za dva roky, jak navrhovali někteří hráči včetně Tomáše Berdycha. Prezident Mezinárodní tenisové federace (ITF) Francesco Ricci Bitti dnes uvedl, že jednoletý formát soutěže o slavnou "salátovou mísu" zůstane zachován.

 

Michal Krumphanzl, ČTK

Tenisté si dlouhodobě stěžují na nahuštěný kalendář sezóny, kvůli němuž ti nejlepší často daviscupové duely vynechávají. Dlouholetá česká opora Berdych, jenž reprezentuje až na výjimky pravidelně, letos v únoru navrhoval, aby se Davis Cup hrál jednou za dva roky, tak jako golfový Ryder Cup.

"S tím ale nesouhlasíme, protože tenisový kalendář je roční - když něco odeberete, bude to těžké rok nato zařadit," uvedl Ricci Bitti v úvodní den zasedání ITF v Dubaji. Italský funkcionář dále dodal, že federace bude trvat na tom, aby se zápasy hrály nadále systémem doma/venku.

Výhledově by nicméně mohlo dojít ke změně ve formátu jednotlivých víkendových soubojů. "V tenise jsou stále delší výměny a pozornost televize a diváků je upřena především ke koncovkám setů. Proto by bylo lepší mít pět setů ve čtyřech zápasech než například tři sety v šesti," nastiňoval Bitti. Ale jsou to jen neurčité vize pro budoucnost. "Abyste změnili pravidla sportu, potřebujete shodu hráčů a mnoha lidí," dodal.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..