Rubriky:

Tenis

Čeští tenisté začnou nový ročník Davisova poháru doma. Přivítají Austrálii

18. září 2014 17:34 - Dubaj

Čeští tenisté zahájí nový ročník Světové skupiny Davisova poháru na domácí půdě. Jejich soupeřem budou v prvním kole Australané. Zápas se bude hrát od 6. do 8. března 2015. Rozhodl o tom čtvrteční los v Dubaji.

 

Gonzalo Fuentes, Reuters

Čeští tenisté, kteří letos vypadli v semifinále a nenavážou tak na vítězství z posledních dvou let, mají Austrálii co plácet. Naposledy se hrálo v Adeilaide v roce 1997 a oslabený český tým tam neuhrál ani bod. Celkově mají Češi s tímto soupeřem bilanci 1:6. Jedinou výhru nad osmadvacetinásobnými vítězi soutěže Australany zajistili Jan Kodeš a Jiří Hřebec v roce 1975 na Štvanici.

"S losem jsem určitě spokojený z toho pohledu, že nemusíme cestovat nikam daleko, protože možnosti jako Brazílie by byly těžké," řekl kapitán Jaroslav Navrátil na facebooku týmu. "Na druhou stranu Austrálie má zkušeného Hewitta a vynikajícího Kyrgiose a slušného deblistu Guccioneho. Určitě to bude nebezpečný soupeř a já jenom doufám, že všechno dopadne dobře a budeme kompletní."

Úspěch českého týmu bude záviset na složení sestavy. Až na konci letošní sezóny se budou opory týmu, sedmý hráč světa Tomáš Berdych a Radek Štěpánek, kterému už bude 36 let, rozhodovat o programu a účasti v soutěži v dalším roce.

Austrálie je druhou nejúspěšnější zemí v Davisově poháru, ale poslední titul získala v roce 2003. K oporám týmu stále patří bývalá světová jednička Lleyton Hewitt, kterého doplňuje nadějný mladík Nick Kyrgios a hrát může i Bernard Tomic. Do deblu nastupuje Chris Guccione a letos hrál také Samuel Groth.

V případě postupu se utkají s Itálií, nebo Kazachstánem

Náročná bude i volba povrchu. Navrátil by nejraději zvolil antuku. "Protože Kyrgios má výborný servis a forhend a Hewitt měl nejlepší výsledky na trávě nebo na rychlém povrchu," řekl kapitán. Výběr nechá hlavně na hráčích. "Předtím se bude hrát na tvrdém povrchu. Musí si říct kluci, protože oni na tom budou hrát," doplnil.

Nelehký březnový víkend čeká organizátory. Česká sportovní, která se stará o daviscupový tým, totiž ve stejném termínu zajišťuje halové mistrovství Evropy v pražské O2 areně. Z toho vyplývá, že tenis nebude v Praze. "Pro tenisty a fanoušky je los dobrou zprávou, pro nás to bude velice náročné, protože na atletice se podílí stejný organizační tým jako na Davis Cupu," řekl Miroslav Černošek.

V případě postupu do čtvrtfinále by tenisté hráli buď s Itálií, nebo Kazachstánem. "Hrát druhé kolo doma s Kazachstánem by bylo příjemné," řekl Navrátil.

Čeští tenisté prohráli o víkendu v semifinále ve Francii 1:4, čímž skončila jejich vítězná série čítající jedenáct výher v řadě. Austrálie se naopak udržela ve Světové skupině díky výhře doma nad Uzbekistánem.

Los Světové skupiny tenisového Davisova poháru pro rok 2015 - 1. kolo (6. - 8. března):
ČR - Austrálie
Německo - Francie
Británie - USA
Kazachstán - Itálie
Argentina - Brazílie
Srbsko - Chorvatsko
Kanada - Japonsko
Belgie - Švýcarsko
Další termíny:
Čtvrtfinále: 17. - 19. července
Semifinále: 18. - 20. září
Finále: 27. - 29. listopadu
ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..