Slováci vedou po čtyřhře nad Nizozemskem 2:1

SYDNEY

Slovensku chybí k semifinále Davisova poháru už jen jediný bod. Klíčovou čtyřhru zvládli Karol Beck a Michal Mertiňák po první prohrané sadě otočit. Slovensko tak v domácím prostředí vede před závěrečnými nedělními dvouhrami 2:1.

Proti Slovákům kapitán hostí nasadil pár složený z Paula Haarhuise a debutanta v týmové soutěži Mella Van Gemerdena.

Austrálie čtyřhru nezvládla

Australští tenisté mají ve čtvrtfinále Davisova poháru nůž na krku. V souboji s Argentinci už nesmějí ztratit jediný bod, jinak jsou ze hry. Jihoameričanům se v sobotu v Austrálii podařilo bez ztráty setu vyhrát čtyřhru a na body vedou 2:1.

David Nalbandian nejprve v dohrávce druhé dvouhry porazil Wayna Arthurse 6:3, 7:6, 5:7 a 6:2 a posléze získal další bod po boku Mariana Puerty, čímž otočil vývoj daviscupového utkání.

Argentinský pár vyhrál nad Lleytonem Hewittem s Arthursem 7:6, 6:4 a 6:3.

Arthurs nenavázal na páteční triumf Hewitta nad Guilermem Coriou. V cestě za druhým bodem pro Austrálii jej zastavil déšť, který po jeho vítězném třetím setu rozhodl o odložení dohrávky na sobotu. A Nalbandian dnes potřeboval jen 28 minut, aby získal rozhodující sadu.

Ve čtyřhře pak Arthursovy nevynucené chyby v koncovce prvního setu znamenaly pro Austrálii ztrátu výhody získaného podání a po prohraném tie-breaku už i zbytek utkání ovládli Jihoameričané.

V neděli se pokusí vrátit naději Australanům Hewitt proti Nalbandianovi, po nich nastoupí Arthurs s Coriou.

Francie vede v Moskvě

Francouzští tenisté vyhráli ve čtvrtfinále Davis cupu nad párem z Ruska a vedou v Moskvě před závěrečnými dvouhrami 2:1.

Davisův pohár - výsledky po 2. dni:
Slovensko - Nizozemsko 2:1
Beck, Mertiňák - Haarhuis, Van Gemerden 5:7, 6:3, 6:4, 7:5.
Austrálie - Argentina 1:2
Arthurs - Nalbandian 3:6, 6:7 (8:10), 7:5, 2:6, Arthurs, Hewitt - Nalbandian, Puerta 6:7 (6:8), 4:6, 3:6.
Rusko - Francie 1:2
Andrejev, Južnyj - Clément, Llodra 5:7, 4:6, 7:6 (7:3), 2:6.
Chorvatsko - Rumunsko 2:1
Ančič, Ljubičič - Pavel, Trifu 5:7, 6:4, 6:7 (9:11), 6:4,6:4.