Peschkeová vypadla v Cincinnati hned v prvním kole

CINCINNATI/INDIANAPOLIS

Hned v prvním kole skončilo snažení české tenistky Květoslavy Peschkeové na turnaji v Cincinnati. Fedcupová reprezentantka nestačila v zámoří na Rusku Taťjanu Panovovou a proti 121. hráčce světa nepotvrdila roli nasazené osmičky. Pechkeová ve vyrovnaném duelu nezískala ani set a prohrála 4:6 a 6:7.

Francouzský tenista Gregory Carraz porazil v maratonském duelu prvního kola turnaje v Indianapolisu domácího Jamese Blaka 7:5, 6:7 a 7:5. Loňský semifinalista sice v celkovém součtu uhrál méně bodů, ale v prvním a třetím setu se postaral o jediné dva zisky soupeřova podání v zápase. Carraz se radoval z postupu po více než dvou hodinách boje, který navíc krátce po zahájení ještě skoro na hodinu přerušil déšť.

Domácí fanoušky naopak potěšil Robby Ginepri, který potřeboval pouhých 57 minut k vyřazení Švéda Michaela Ryderstedta.

CINCINNATI
Dvouhra - 1. kolo:
Panovová (Rus.) - Peschkeová (8-ČR) 6:4, 7:6 (8:6), Peerová (Izr.) - Fedaková (Ukr.) 6:2, 6:3, Rubinová - Granvilleová (obě USA) 6:3, 6:4, Brandiová (Portor.) - Kirklandová (USA) 6:3, 6:1, Čo Ju-čong (Korea) - Židkovová (Rus.) 7:6 (7:5), 6:3, Nakamuraová (Jap.) - Spearsová (USA) 6:7 (4:7), 6:0, 6:3.
Čtyřhra - 1. kolo:
Benešová, Tuová (2-ČR/USA) - Grantová, Jankovičová (JAR/SČH) 7:5, 7:5.
INDIANAPOLIS
Dupuis (Fr.) - Popp (Něm.) 7:5, 6:1, Ginepri (USA) - Ryderstedt (Švéd.) 6:1, 6:4, Carraz (Fr.) - Blake (USA) 7:5, 6:7 (3:7), 7:5.