Rubriky:

Tenis

Italští tenisté Bracciali a Starace jsou podezřelí z prodávání zápasů

15. října 2014 15:27 - Řím

Jména italských tenistů Daniele Braccialiho a Potita Staraceho se znovu objevují v souvislosti se sázením na výsledky utkání. Italská média ve středu zveřejnila přepisy rozhovorů po internetu, které naznačují, že oba prodávali zápasy.

 

Profimedia.cz

V zachycené konverzaci se Bracciali prostřednictvím Skype v červenci 2007 domlouval s mužem, jenž byl zatčen v roce 2011, na zmanipulování výsledku svého zápasu na turnaji v Newportu proti Scovilleu Jenkinsovi. Bracciali utkání s americkým tenistou prohrál 2:6, 1:6.

V zachycené konverzaci z roku 2011 zase jeden bookmaker, také později zatčený, říká, že Starace souhlasil s tím, že prodá finále turnaje v Cacablance. Zápas o titul v Maroku vyhrál Španěl Pablo Andújar 6:1, 6:2.

Přepisy konverzací pocházejí ze spisů, které shromáždilo státní zastupitelství v Cremoně při vyšetřování ovlivňování zápasů ve fotbale. Autentičnost rozhovorů potvrdil agentuře AP hlavní vyšetřovatel Roberto Di Martino.

Šestatřicetiletý Bracciali a o tři roky mladší Starace stále působí na okruhu ATP. Oba v roce 2007 patřili spolu s Alessiem Di Maurem, Giorgiem Galimbertim a Federicem Luzzim mezi pětici italských tenistů, kteří byli potrestáni za sázení za zápasy. Bracciali a Starace tehdy dostali několikatýdenní tresty a pokuty. Tvrdili, že nikdy nesázeli na vlastní výsledky.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..