Federer - Murray 6:0, 6:1Federer vypráskal Murrayho a postupem vyrovnal Lendlův rekord

Londýn

Jednoznačné výsledky na tenisovém Turnaji mistrů pokračují. Zápas mezi Rogerem Federerem a Andym Murraym měl být bitvou o postup ze skupiny B, Švýcar ale zvítězil jednoznačně 6:0 a 6:1 a do semifinále postoupil z první příčky. Federer si na prestižním turnaji zajistil postup mezi poslední čtyři podvanácté v kariéře, čímž vyrovnal rekord Ivana Lendla. Druhým postupujícím je Japonec Kei Nišikori, který zdolal náhradníka Davida Ferrera ze Španělska 4:6, 6:4 a 6:1.

Švýcarský tenista Roger Federer během zápasu s Andym Murraym z Velké Británie.

Murray potřeboval Federera porazit ve dvou setech, pokud chtěl na úkor Nišikoriho postoupit do semifinále a prodloužit si sezónu. Jenže nic takového sedmnáctinásobný grandslamový vítěz Federer nedopustil.

I třetí zápas odehrál výborně, znovu neztratil ani set a Murrayho vyprovodil z kurtu s kanárem a jediným "darovaným" gamem za pouhých 56 minut. "Už jsem měl postup jasný před zápasem, takže jsem možná byl trochu uvolněnější. Ale rozhodně jsem si nemyslel, že to půjde takhle," řekl Federer. Turnaj mistrů naposledy vyhrál v roce 2011, pak dvakrát kraloval prestižnímu podniku pro osm nejlepších hráčů sezóny Novak Djokovič.

Nišikori proti Ferrerovi otočil zápas ve výhru 4:6, 6:4 a 6:1. Španělský tenista se dostal do hry místo zraněného Kanaďana Milose Raonice, získal po chybách japonského soupeře úvodní set, ale pak už rozjetého Nišikoriho nezastavil.

V pátek se rozhodne o dvou postupujících ze skupiny A, Tomáš Berdych nastoupí proti světové jedničce Novaku Djokovičovi (od 15:00 SEČ).

Tenisový Turnaj mistrů, skupina B:
Dvouhra:
Federer (2-Švýc.) - Murray (5-Brit.) 6:0, 6:1.
Nišikori (4-Jap.) - Ferrer (9-Šp.) 4:6, 6:4, 6:1.
Čtyřhra:
Nestor, Zimonjič (2-Kan./Srb.) - Granollers, M. López (6-Šp.) 6:7 (5:7), 6:3, 11:9.
Benneteau, Roger-Vasselin (4-Fr.) - Dodig, Melo (7-Chorv./Braz.) 4:6, 6:2, 10:8.