Pierceová smetla v San Diegu unavenou Sugijamaovou

Poprvé od loňského června se třicetiletá francouzská tenistka Mary Pierceová dočkala dalšího titulu na okruhu WTA. V americkém San Diegu nedala ve finále šanci stejně staré Japonce Ai Sugijamaové a po výhře 6:0, 6:3 získala sedmnáctou trofej v kariéře.

Pierceové nahrálo, že Sugijamaová po vítězném sobotním semifinále hrála ještě dlouho do noci čtyřhru. "Normálně je strašně rychlá, ale dneska jí pohyb dělal trochu problémy," řekla francouzská vítězka, která šestkrát za sebou prolomila soupeřčin a z prvních dvanácti her jedenáct vyhrála.

Díky triumfu v San Diegu se Pierceová posune v dnešním novém světovém žebříčku na jedenácté místo, těsně za elitní desítku, v níž byla naposledy v dubnu 2001. Spolu s vítěznou trofejí jí náleží i prémie 189 tisíc dolarů, během své kariéry si tenisem vydělala již šestnáct milionů dolarů.

Sugijamaová následně prohrála i deblové finále, v němž po boku Slovenky Daniely Hantuchové nestačily na španělskou dvojici Conchita Martinezová, Virginia Ruanová-Pascualová.

Roddick vyhrál ve Washingtonu

Andy Roddick potvrdil na turnaji ve Washingtonu roli největšího favorita a v americké metropoli zvítězil podruhé po čtyřech letech. Ve finálovém duelu někdejších šampionů dnes porazil svého krajana Jamese Blakea po setech 7:5 a 6:3.

Blake triumfoval ve Washingtonu rok po Roddickovi a získal tam svůj dosavadní jediný titul na okruhu ATP. Na cestě do letošního finále vyřadil pětadvacetiletý Blake mimo jiné i tři české tenisty, ale v boji o titul nestačil již poosmé v kariéře na Roddicka. Svého o tři roky mladšího krajana ještě na světových turnajích neporazil.

Roddick si po Houstonu, Queen's Clubu a San Jose připsal čtvrté letošní turnajové vítězství v roce a inkasoval za něj 74.250 dolarů. Celkově vítězi US Open z roku 2003 chybí jeden vyhraný turnaj do završení dvou desítek.

SAN DIEGO
Dvouhra - finále:
Pierceová (6-Fr.) - Sugijamaová (Jap.) 6:0, 6:3.
Čtyřhra - finále:
Martinezová, Ruanová-Pascualová (3-Šp.) - Hantuchová, Sugijamaová (5-SR/Jap.) 6:7 (1:7), 6:1, 7:5.