Rubriky:

Tenis

Davis Cup bez Berdycha! Česká jednička vynechá první kolo týmové soutěže

14. ledna 2015 13:26 - Praha

Poprvé od dubna loňského roku se bude muset kapitán daviscupového týmu Jaroslav Navrátil obejít bez dlouhodobě nejlepšího českého tenisty Tomáše Berdycha. Sedmý hráč světového žebříčku nebude hrát 1. kolo soutěže proti Austrálii, které se odehraje 6. až 8. března v Ostravě. Berdych by mohl reprezentaci pomoci v případné baráži, nebo ve čtvrtfinále. Na střetnutí by naopak mohl být již připraven Radek Štěpánek, který laboroval s lýtkem.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"U Tomáše došlo k obměně trenérského týmu a cílem je ještě větší individuální úspěch. Když jsem s ním seděl, tak říkal, že si od toho hodně slibuje," řekl na tiskové konferenci na adresu světové sedmičky Miroslav Černošek, jehož společnost zápasy Davisova poháru organizuje a také má na starosti smlouvy s hráči.

"Tomáš vynechá první kolo, ale bude hrát případně o záchranu, nebo ve čtvrtfinále. Jsem rád, že jsme se domluvili, i když jdeme do rizika, že spadneme do baráže. Ale taková je prostě realita," přidal Černošek s tím, že v týmu budou pokračovat Lukáš Rosol a Jiří Veselý.

A takřka určitě i šestatřicetiletý Štěpánek, který ale po problémech se zády a pak s lýtkem teprve nedávno začal s přípravou. "Mám v podstatě o dva měsíce kratší sezónu, ale pokud se nestane nic nečekaného, tak na první kolo Davis Cupu budu určitě," prohlásil.

Štěpánek vynechá i Australian Open

Štěpánek hrál naposledy v září semifinále Davisova poháru s Francií, pak kvůli problémům se zády předčasně ukončil sezónu. Nový ročník měl původně začít na Hopmanově poháru, protože ale začal mít potíže se svaly pravé nohy, z turnaje se odhlásil a přišel také o první grandslam sezóny Australian Open.

"Jde to dopředu, mám povolení odletět na Floridu a trénovat, jak jsem zvyklý," uvedl Štěpánek. "Cílem je vrátit se na turnaje ATP v půlce února, abych odehrál pár zápasů před Davis Cupem. A když to půjde hodně dobře, mohl bych se na kurt vrátit už začátkem února na challengeru v Americe, abych viděl rozhodčí, sběrače a zjistil, jak na tom jsem," dodal.

Štěpánek byl spolu s Berdychem hlavní postavou českých daviscupových šampiónů v letech 2012 a 2013 a rozhodnutí mladšího spoluhráče respektuje. "Zažil jsme obě strany barikády. Když člověk chce hrát Davis Cup, musí tomu spoustu věcí obětovat, stejně jako když se chce dostat do desítky na žebříčku," uvedl.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..