Djokovič - Wawrinka 7:6, 3:6, 6:4, 4:6, 6:0Wawrinka triumf na Australian Open neobhájí! Djokovič mu v rozhodující sadě nadělil kanára

Melbourne

Švýcar Stan Wawrinka titul na grandslamovém Australian Open neobhájí. V semifinále podlehl světové jedničce a čtyřnásobnému šampiónovi z Melbourne Novaku Djokovičovi 6:7, 6:3, 4:6, 6:4 a 0:6. Srbský tenista se utká o pátý titul s přemožitelem Tomáše Berdycha Andym Murraym.

Vítězné gesto Novaka Djokoviče v semifinále Australian Open.

Loňský čtvrtfinálový duel obou hvězd skončil na Australian Open vítězstvím Wawrinky 9:7 v páté sadě. A i tentokrát viděli fanoušci parádní dramatickou bitvu.

Djokovič před semifinále neztratil ani set, ale byl to on, kdo jako první v zápase po sérii chyb prohrál podání a daroval soupeři náskok. Jenže zareagoval jako opravdový šampión, čistou hrou ztrátu smazal a poté jednoznačně ovládl tie break, v němž povolil Švýcarovi jediný bod.

Wawrinka se v úvodu zápasu nemohl zcela spolehnout na svůj zabijácký jednoručný bekhend, ve druhé sadě už ho ale zlepšil. A když mu Djokovič dvojchybou nabídl náskok brejku, bez potíží semifinálový duel srovnal.

Místo brejku dostal Wawrinka kanára

Na úvod třetí sady si oba hráči prohráli servis, koncovka ale zastihla v lepším rozpoložení Djokoviče, při jeho setbolu pokazil Wawrinka útočný forhend a vedení v utkání se znovu ujala světová jednička.

Čtvrté dějství nabídlo spousty zvratů, tenisté opět předváděli nádherné výměny, ale ani jeden nedokázal udržet převahu. Uprostřed sady si vybral slabší chvilku při svém podání Djokovič, čtyři nevynucené chyby ho stály ztrátu gamu a nakonec i čtvrtého setu.

Stejně jako loni tak musela rozhodnout pátá sada. Na jejím začátku Wawrinka vlastní chybou promarnil brejkbol, Djokovič ustál kritickou chvilku a následně páté dějství zcela ovládl.

Tenisový grandslamový turnaj Australian Open:
Muži - semifinále:
Djokovič (1-Srb.) - Wawrinka (4-Švýc.) 7:6(1), 3:6, 6:4, 4:6, 6:0
Smíšená čtyřhra - semifinále:
Mladenovicová, Nestor (3-Fr./Kan.) - Mirzaová, Soares (1-Indie/Braz.) 3:6, 6:2, 10:8
Hingisová, Paes (7-Švýc./Indie) - Hsieh Su-Wei, Cuevas (Tchaj-wan/Urug.) 7:5, 6:4.