Vaidišová vypadla, Češi ve dvouhrách na US Open skončili

NEW YORK

Česká tenistka Nicole Vaidišová vypadla v osmifinále grandslamového US Open. V boji o postup mezi posledních osm hráček dnes nestačila na devátou nasazenou Naděždu Petrovovou z Ruska, které podlehla 6:7 a 5:7. Ve dvouhrách tak už český tenis ve Flushing Meadows zastoupení nemá.

Šestnáctiletá Češka do zápasu s ruskou favoritkou vstoupila excelentně. V prvním setu se ujala vedení 3:0 a za stavu 5:3 dokonce podávala na vítězství. Vlastními chybami se však o servis připravila a Petrovová si vynutila tie-break. Ve zkrácené hře Vaidišová vedla 4:1, zkušenější Ruska pak ale získala šest míčů za sebou a celou sadu.

Vaidišová po zápase litovala, že nabídnuté šance nevyužila. "Měla jsem tolik šancí, že už by se mi nemělo stávat, takhle je neproměnit. V prvním setu jsem určitě hrála líp než ona. Při podání za stavu 5:3 jsem si uvědomovala, že bych vedla, ale nevyšlo to. V tie-breaku jsem udělala pár chyb a ona toho využila," řekla Radiožurnálu.

Zklamaná Vaidišová mrštila raketou

I průběh druhého setu byl vyrovnaný, koncovka však znovu patřila deváté hráčce světového žebříčku. Ve dvanácté hře dokázala Petrovová prorazit servis talentované Češky a sadu vyhrála 7:5.

Zklamaná Vaidišová po porážce mrštila raketou a bleskově opustila kurt. "Teď samozřejmě spokojená být nemůžu. Zítra se probudím a snad už budu moct myslet na tenhle turnaj pozitivně. Uhrála jsem tady víc kol než na předchozích grandslamech, to je fajn, ale zápas s Petrovovou mě bude ještě hodně dlouho mrzet," dodala osmadvacátá hráčka světa.

Šarapovová nedala šanci Mirzaové

Petrovová se ve čtvrtfinále utká s nejvýše nasazenou krajankou Marií Šarapovovou. Ruská tenistka ve čtvrtém kole nedala šanci Sanie Mirzaové z Indie, kterou porazila 6:2 a 6:1.

Do osmifinále mužské dvouhry se po výhře nad Španělem Davidem Fererrem probojoval Dominik Hrbatý. O čtvrtfinále se slovenský tenista utká s třetím nasazeným Australanem Lleytonem Hewittem. Ten měl ve třetím kole velké problémy, s domácím Taylorem Dentem prohrával 1:2 na sety. Nakonec však dokázal vývoj utkání zvrátit, když čtvrtý set vyhrál hladce 6:2 a pátý po boji 7:5.

Muži:
Dvouhra - 3. kolo: Hewitt (3-Austr.) - Dent (25-USA) 6:3, 3:6, 6:7 (2:7), 6:2, 7:5, Hrbatý (15-SR) - Ferrer (17-Šp.) 6:7 (7:9), 7:5, 7:5, 7:5, Robredo (19-Šp.) - Grosjean (Fr.) 6:4, 7:5, 6:7 (3:7), 7:6 (7:3), Malisse (Belg.) - Južnyj (24-Rus.) 5:7, 1:6, 6:1, 7:5, 7:6 (7:1), Ginepri (USA) - Haas (29-Něm.) 7:5, 6:7 (3:7), 6:4, 2:6, 6:3, Verdasco (Šp.) - Djokovič (SČH) 6:1, 4:6, 6:7 (2:7), 6:4, 6:4.
Čtyřhra - 2. kolo: Bhúpathí, Damm (7-Indie/ČR) - Ančič, Ljubičič (Chorv.) 7:6 (7:3), 3:6, 7:6 (8:6).
3. kolo: Suk, Vízner (12-ČR) - Hernych, Spadea (ČR/USA) 7:6 (9:7), 6:4.
Ženy:
Dvouhra - 3. kolo: Davenportová (2-USA) - Medinaová-Garriguesová (32-Šp.) 6:3, 6:2, Mauresmová (3-Fr.) - Grönefeldová (31-Něm.) 7:5, 6:3, Pierceová (12-Fr.) - Jankovičová (17-SČH) 6:3, 3:0 skreč.
4. kolo: Petrovová (9-Rus.) - Vaidišová (26-ČR) 7:6 (7:4), 7:5, Šarapovová (1-Rus.) - Mirzaová (Indie) 6:2, 6:1.
Smíšená čtyřhra - 2. kolo: Morariuová, M. Bryan (6-USA) - Grönefeldová, Čermák (Něm./ČR) 2:6, 6:2, 10:7, M. Navrátilová, Paes (7-USA/Indie) - Ruanová- Pascualová, Huss (Šp./Austr.) 6:4, 6:1.
Juniorky:
Dvouhra - 1. kolo: Franková (ČR) - Leeová-Heinserová (15-USA) 6:2, 7:5, Vaňková (ČR) - Nzeová (USA) 6:1, 6:3.