Kanada - Česko 0:4Češky smetly Kanadu! Plíšková setřásla nervozitu a poslala tenistky do semifinále Fed Cupu

Québec

Hladká práce! České tenistky naplno splnily roli favoritek v úvodním kole Fed Cupu a už po třech zápasech slavily v Québeku postup přes domácí Kanadu do semifinále, v němž si zahrají doma s Francií. Rozhodující třetí bod přidala jednička Karolína Plíšková po vítězství nad Gabrielou Dabrowskou 6:4, 6:2.

Česká tenistka Karolína Plíšková při své fedcupové premiéře proti Kanadě.

Tým kapitána Petra Pály se tak bez problémů obešel i bez hvězd Petry Kvitové a Lucie Šafářové. To Kanaďanky své absentující opory Eugenii Bouchardovou a Aleksandru Wozniakovou nahradit nedokázaly.

Plíšková měla sice s Dabrowskou negativní bilanci 0:1, ale coby dvaadvacátá hráčka světa byla proti o 163 míst hůře postavené soupeřce jasnou favoritkou. Jenže od začátku zápasu ji ještě více než v sobotním duelu svazovala nervozita.

Kupila chyby a houževnatě hrající Kanaďanka jí utekla už na 4:1. Rodačka z Loun ale disponuje mnohem tvrdším servisem i větší silou úderů od základní čáry a na poslední chvíli se nadechla k obratu. Po sérii pěti vítězných gamů vyhrála první set.

Dabrowská měla obrovské problémy především po svém slabém druhém servisu. Rozjetá Češka využila nabytou psychickou pohodu v druhé sadě k zisku rychlého vedení 4:0. Kanaďanka sice ještě dokázala snížit, ale Plíšková už si svoji druhou fedcupovou výhru vzít nenechala.

Vítěznou fedcupovou premiéru si nakonec připsala i Denisa Allertová, která už za rozhodnutého stavu porazila po boku Lucie Hradecké v závěrečné čtyřhře Abandaovou a Dabrowskou 6:1, 7:6(2). Češky tak vyhrály v Kanadě  bez ztráty setu a mohou se těšit na boj o finále, o nějž se 18. a 19. dubna utkají doma s Francií.