Rubriky:

Tenis

Agassi po nočním maratonu s Blakem brzy vstával kvůli dětem

9. září 2005 14:12 - NEW YORK

Může se stát nejstarším vítězem US Open po Kenu Rosewallovi, pro Andreho Agassiho to ale nic neznamená. Jeho priority jsou jasně dané: nejprve děti, pak teprve tenis. A možná právě proto pětatřicetiletý Američan na kurtech stále exceluje a spekulace o konci kariéry zatím svými výkony úspěšně umlčuje.

Zavedené rodinné rituály neporušil Agassi ani po čtvrtfinále, v němž až dlouho po středeční půlnoci udolal krajana Jamese Blakea. Ve čtvrtek ráno jako vždy brzy vstal, aby si mohl hrát se svými dětmi, než půjde na trénink.

Po pětisetovém dramatu s Blakem se dostal do postele až po čtvrté hodině ranní, manželce Steffi Grafové ale řekl, ať k němu děti ráno klidně pustí. "Když jste mladí, klidně vydržíte spát do oběda. Když jste starší, vnitřní budík vás stejně vzbudí brzy," prohlásil dvojnásobný vítěz newyorského grandslamového turnaje.

Grafová držela děti z dosahu do 8:15

Grafová, bývalá špičková tenistka, jež se nyní naplno věnuje rodinnému životu, udržela děti - čtyřletého Jadena Gila a dvouletou Jaz Elle - z dosahu Agassiho ložnice do 8:15. "Jaden vletěl dovnitř a chtěl se zavrtat pod povlečení, aby z něho mohl stavět domeček. A moje dceruška se mě zeptala, jestli chci kafe. S jeho přípravou mi vždycky ráda pomáhá," řekl rodák z Las Vegas.

Díky Grafové, jež během své kariéry získala 22 grandslamových titulů, má Agassi perfektní rodinné zázemí a jak sám říká, právě to mu umožňuje dál hrát na špičkové úrovni. "Jsou věci, o kterých ani nemusíme mluvit. Sama si tím vším prošla a dobře ví o všech těch drobnostech, díky kterým to člověk může dokázat," pochvaluje si Agassi, jenž s osmi tituly ze čtveřice prestižních podniků za svou ženou značně zaostává.

Konec kariéry se blíží

O konci kariéry zatím nechce mluvit, i když vzhledem k chronickým problémům se zády ví, že se sportovní důchod blíží. "Všechno jednou musí skončit - dříve, nebo později. A do té doby se chci tenisu věnovat naplno," řekl Agassi, jenž se může stát druhým nejstarším vítězem US Open v takzvané otevřené éře. Rekordmanem je Ken Rosewall, který v roce 1970 triumfoval ve věku 35 let, deset měsíců a 11 dní. Agassi je o šest měsíců mladší.

Na US Open startuje podvacáté za sebou, aby mohl vůbec hrát, musel absolvovat léčbu kortisonovými injekcemi. Bolesti zad ho vůbec nepustily na kurt ve Wimbledonu. "Člověk nikdy neví, kdy přijde poslední zápas," řekl po výhře nad Blakem. "Už se ale v tenisu pohybuji dost dlouho a dobře vím, jak je to všechno pomíjivé," dodal.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..