Rubriky:

Tenis

Naštvaný Marti odjel, kapitán tvrdí, že ho vyrazil. Švýcarští daviscupoví šampióni se hroutí

6. března 2015 12:05 - Lutych

Rozklad švýcarského týmu zdá se pokračuje. Nejenže daviscupovým šampiónům chybějí lídři, atmosféru těsně před začátkem 1. kola v Belgii přiostřil vnitřní spor. Yann Marti je ze současného výběru nejlépe žebříčkově postaveným hráčem (292.), ale nedostal důvěru pro zápasy, rozhodl se proto naštvaně odjet z Lutychu domů. Vše nahrává Belgičanům.

 

Profimedia.cz

Švýcarům chybí vedle Rogera Federera a Stana Wawrinky i zraněný Marco Chiudinelli a kapitán Severin Lüthi do dnešních dvouher nominoval Henriho Laaksonena a Michaela Lammera. Marti není v nominaci ani na další dny. "Lüthi mi vůbec nevěří. To je největší zklamání v mojí kariéře. Mám pocit, že jsem dobře trénoval, ale to očividně nestačí. Je to rozhodnutí kapitána, ale mám s tím problémy," postěžoval si šestadvacetiletý tenista listu Le Matin.

Tvrdí, že se sám rozhodl odjet z Belgie domů. Podle národního tenisového svazu byl vyhozen kvůli nesportovnímu a nepřijatelnému chování.

Marti při absenci hvězd Federera a Wawrinky cítil, že má šanci na daviscupovou premiéru. V této sezóně hraje challengery a turnaje Futures a ze sedmi jen jeden vyhrál. Lüthi proto dal přednost Lammerovi a Laaksonenovi. "Nebylo to rozhodnutí proti Yannovi. Dneska budeme potřebovat na kurtu hlavně zkušenosti," řekl kapitán, jehož tým je v Belgii jasným outsiderem.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..