Rubriky:

Tenis

Peklo je snad za mnou, doufá Štěpánek. Jágrovi prý přál výměnu někam do tepla

6. března 2015 20:28 - Ostrava

Od loňského daviscupového semifinále s Francií nesehrál Radek Štěpánek kvůli vleklým zdravotním komplikacím jediný zápas. Žebříčkem se propadl až na 80. příčku a kdy se vrátí na kurty, není jasné. V šestatřiceti letech už by si lopotu, kterou teď český tenisový veterán podstupuje, kdekdo odpustil. „Návrat nebude jednoduchý, ale já mám motivace na rozdávání,“ hlásil Štěpánek na Davis Cupu v Ostravě, kde povzbuzuje svoje parťáky.

 

Jaroslav Ožana, ČTK

V jaké jste teď fázi?
V začátečnické, což je ve 36 letech nádhera... Mám za sebou čtyři pět dnů bez bolesti, to peklo, co jsem si prožil poslední měsíce, je, doufám, za mnou.

Co bylo příčinou?
Atrofovaly mi svaly v celé pravé noze. Ať to byl stehenní sval, hýžďový, prsty na nohou. Bolest vždycky udeřila jako blesk. Pětkrát za noc jsem byl vzhůru, když jsem se chtěl otočit. Ale věřím, že ty muka jsou pryč a čekají mě lepší časy.

Jaký byl důvod všech problémů?
Byla to nervová věc, hledalo se, kde je ten nerv kousnutý. Bylo strašně těžké to určit. Dlouho nebylo se čeho chytit.

Pomůže vám teď Davis Cup i psychicky?
Srdce se mi rozmlátilo na plný plyn, ale já vím, na čem jsem. V tom jsem velice střízlivý. Jsem tu, abych kluky morálně podpořil.

Jak jste jim poradil?
Nějaký postřeh jsem říkal kapitánovi, ale kluci se pak soustředí na utkání stejně jako my s Berďou. Mě osobně Australané překvapili, že nasadili Kokkinakise, který toho za sebou v Davis Cupu moc nemá. Tím, že je náš tým oslabený o Berďu a o mě, tak jsem myslel, že hned nasadí Hewitta. Ale asi ho šetří, aby rozložili síly na všechny hráče.

Příště už budete zase s týmem v roli aktivního hráče?
Těžko odpovím po třech dnech tréninku. Uvidím, až co ukážou testy na kurtu a v tréninku. Když jimi projdu, tak dostanu zelenou. Nemůžu teď určit, kdy začnu. Mám v sobě strašidelně moc elánu a motivace, teď jen musím být trpělivý, abych se vrátil v plné síle. Já jen doufám, že to bude při antukové sezóně. Třeba se vrátím zrovna na Paříž.

Jako hokejového fanouška a člověka, který tráví většinu roku na Floridě, vás asi potěšil přesun Jaromíra Jágra k Panterům...
Viděl jsem jeho poslední zápas v New Jersey. Předtím jsme byli na večeři a říkal jsem mu, že by bylo super, kdyby ho vyměnili vzhledem k jeho věku někam do tepla, že by mu to prospělo... Tak jsem mu přál, aby vyšla Tampa nebo Florida. Pak jsem odletěl domů a prd - Florida. Transformace z Ďábla na Pantera byla hodně rychlá.

bum, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..