Rubriky:

Tenis

Měl jsem vyhrát, ale v koncovkách jsem si nevěřil, litoval Rosol

6. března 2015 20:45 - Ostrava

6:4, 6:2, 5:4, 30:30. Vypadalo to jako formalita, stačilo vyhrát už jen dvě výměny... Lukáš Rosol ale třetí set nedoservíroval ke zdárnému konci, vrátil Australana Kokkinakise do hry a nakonec po třech a půl hodinách úvodní zápas ostravské daviscupové bitvy ztratil. „Beru to na sebe, měl jsem vyhrát,“ soukal ze sebe poražený favorit.

 

Jaroslav Ožana, ČTK

Kde se zápas zvrtnul?
Bylo to výborně rozehrané, 2:0 na sety, brejk ve třetím, bohužel jsem to nedoservíroval. Je to nepříjemný, ale měl jsem vyhrát a měli jsme vést 1:0. Koncovku jsem ale nezvládl. Stejně tak jsem měl odservírovat ten stav 3:2 v pátém setu. Měl jsem tři nebo čtyři gameboly, ale bohužel. Je to o jednom, dvou míčích, bohužel se to otočilo a zápas jsem ztratil.

Podepsalo se na vás, že jste měl v tomto roce odehráno jen šest zápasů?
Ano, to je pravda. Nevím, jestli to byl zrovna ten důvod, ale zdálo se mi, že jsem byl lepší a tenhle zápas jsem měl vyhrát. Nezvládl jsem koncovky třetího, čtvrtého i pátého setu. A to se mi vymstilo.

Kokkinakis prohlásil, že jste byl v závěru třetí sady nervózní a nezvládl tlak publika. Měl pravdu?
To nevím, tlak publika jsem nevnímal. Spíš jsem nevyhrál letos moc zápasů, teď jsem mohl na Davis Cupu vyhrát utkání, které by mě zvedlo. Nedokázal jsem to... Z publika jsem nervózní nebyl. Kdybych začal ten game lépe, uvolnil jsem se, ale bohužel jsem udělal chyby, a v tom gamu jsem dotahoval.

Takže jste jako týmový lídr necítil větší odpovědnost?
Věděl jsem, že bych ten zápas měl vyhrát jako jednička proti dvojce... Jako lídr a jednička týmu jsem se cítil, ale bohužel jsem ho nezvládl. Beru to na sebe, je to moje chyba. Udělal jsem maximum, ale nemám moc odehraných zápasů, v koncovce jsem si nevěřil.

Čemu přikládáte 74 nevynucených chyb?
Hrál se pětisetový zápas, ale i tak je to dost. Tohle je ale můj tenis. Hraju na riziko, ne tak, abych nekazil. Kdyby to chodilo... Ono to ze začátku chodilo, ale ty koncovky.... Kokkiankis si postupně zvykal na můj styl hry, zleva mi dobře returnoval servisy a tlačil mě. Já musel jít na ještě větší riziko, a proto i těch nevynucených chyb bylo víc.

Možná, že Kokkinakis nakonec využil pomalejšího povrchu...
Měl jsem vyhrát 3:0, tak to prostě cítím. Ale chyběla mi koncovka. Povrch byl zvolený správně, holt tohle byl můj zápas, který jsem ztratil. V prvních třech setech se mi vždycky brzy povedlo ho brejknout, bohužel jsem to nedoservíroval.

bum, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..