Rubriky:

Tenis

Navrátil měl po deblu zamotanou hlavu, ale vsadil na zkušenost. Na Tomice jde Rosol

8. března 2015 12:31 - Ostrava

Po pátku vypadal sklesle, jenže sobotní výkon mladého deblu Veselý, Pavlásek dal kapitánovi Jaroslavu Navrátilovi ještě naději. „Věřím, že jsme neřekli poslední slovo,“ tvrdil před závěrečným dnem daviscupového souboje s Austrálií.

 

Jaroslav Ožana, ČTK

Čtyřhra vrátila českému týmu energii a kapitánovi navíc zamotala hlavu. V tenise žije šance neustále, dokud neskončí zápas. Co tedy zkusit nasadit proti soupeřově jedničce Tomicovi energií nabitého Pavláska? „Ten bod moc potřebujeme a já dám spíš na zkušenost," vysvětloval Navrátil, proč sází na Lukáše Rosola.

Tomu v pátek chyběly dva míče, aby porazil Kokkinakise. „Je to škoda, že to nedorazil. Dva a půl setu hrál vynikající tenis. V sobotu pak nebyl moc nadšený, že nenastoupil v deblu, ale respektoval to," líčil Navrátil.

S vyťukávačem Tomicem to podle něj bude úplně jiná partie. „Když nebude Lukáš trpělivý, může to být chyba za chybou, ale já věřím, že se s tím popere."

Za Navrátilovy kapitánské éry hráli Češi tři baráže a všechny vítězné. (2006 s Nizozemskem, 2007 se Švýcary a 2011 v Rumunsku). Čtvrtá se teď akutně přiblížila. „Byli jsme smutní, ale kluci ještě dostali diváky do hry. Musíme být optimisté," prohlásil Navrátil.

bum, Právo

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..