Rosol vzal pád do baráže na sebe: Jako jednička jsem zklamal

Stačilo úspěšně doservírovat páteční zápas s Kokkinakisem a čeští tenisté ještě mohli bojovat o postup do čtvrtfinále Davis Cupu. Lukáš Rosol ale prohrál obě dvouhry a nehledal výmluvy.

Zklamaný Lukáš Rosol po daviscupovém utkání s Bernardem Tomicem.

Zápas s Tomicem jste dotáhl ke dvěma tie breakům, ale nezískal jste ani set. Přišla zase nervozita v koncovce?Měl jsem na začátku zápasu tři brejkboly, ale on si to uhrál sám. Ve druhém setu byl lepší, tam mi to uteklo. Škoda, že nevyšel třetí set, šel jsem do všeho naplno. Když to bylo v tie breaku 5:4, věřil jsem, že se to dá doservírovat, ale došlo na výměny a Tomic si to zase uhrál. Měl tam na konci něco s nohou, třeba by měl pak problémy. Příště, no... Dělal jsem maximum, kondičně jsem na tom byl dobře. Tomic mě tam ale nepustil, ty velké míče si uhrával.

Do Ostravy jste přijížděl s nepříliš dobrou formou, jak tedy berete svoje daviscupové účinkování?Celý tým dělal maximum. Hráči mají ukázat, co v nich je. První zápas jsem měl dohrát, tam to beru na sebe, tam jsem to prohrál. Místo 1:3 to mělo být 2:2. Že jsem nebyl nominovaný na debl, byl dobrý tah od kapitána, protože se čtyřhra vyhrála. Měl jsem dvě šance v singlu a neudělal jsem ani bod, takže jako jednička jsem zklamal.

Davis Cup vám mohl složitý začátek sezóny vylepšit. Berete si z něj něco pozitivního?V těch minulých zápasech od ledna jsem měl velké problémy se servisem. O podání jsem se teď mohl opřít, i hra zezadu se vylepšila. I z toho špatného si člověk musí vzít to dobré. Musím jet dál. Za pár dnů začíná Indian Wells. Škoda, že to nevyšlo zrovna v Davis Cupu.

Mrzí vás porážky o to víc, že přišly na domácím kurtu?Fanoušci se hodně snažili. Patří jim dík, ale to je sport. Jen vyhrávat se nemůže. Přijdou i dny, kdy se nedaří. Čeká nás baráž a věřme, že bude líp.

Vidíte kromě Veselého a Pavláska nějakého hráče, který by mohl daviscupový tým v budoucnu doplnit?Adam s Jirkou jsou přísliby do dalších let. Ale proč tu nejsou další hráči... Já měl tenis a školu, na tréninky jsem jezdil na kole. Bylo to tvrdší. Člověk ani neměl tolik rozptýlení. Dneska máte počítače, facebooky, rodiče vozí děti všude autem. Sportovci se toho dřív naučili víc.