Berdych - Federer 4:6, 0:6Blamáž! Berdych nezvládl bitvu s Federerem, od Švýcara dostal kanára

Indian Wells

Semifinálová účast mu zůstala zapovězena. Český tenista Tomáš Berdych na turnaji v Indian Wells nezvládl souboj se Švýcarem Rogerem Federerem a prohrál hladce ve dvou setech 4:6 a 0:6. Devátý hráč světa se na kurtu zdržel pouhých 68 minut, se švýcarským hráčem má negativní bilanci 6:13.

Tomáš Berdych v Indian Wells na Rogera Federera nestačil.

Úspěšnost Berdychova prvního servisu dosáhla jen 45 procent a po druhém podání výměny většinou prohrával. Proto jeho odhodlání ze začátku duelu postupně vyprchalo, k čemuž rovněž přispěla Federerova precizní hra a téměř bezchybný výkon.

Zápas byl vyrovnaný do stavu 3:2 pro Berdycha v prvním setu. Pak český hráč ztratil, mimo jiné i před zraky zpěvačky Gwen Stefani, deset z 11 gamů. "On byl tím, kdo byl tentokrát na kurtu silnější. Všechno udělal perfektně," řekl Berdych na tiskové konferenci po utkání.

Devětadvacetiletý Berdych teprve podruhé dostal od Švýcara kanára a utrpěl druhou nejhorší porážku v utkání na dva sety. Méně gamů získal jen v roce 2005 v Hamburku, kde prohrál 2:6, 1:6.