Davenportová získala ve Filderstadtu 50. titul WTA v kariéře

FILDERSTADT (Německo)

Jubilejní 50. titul v kariéře vybojovala v neděli na turnaji ve Filderstadtu Američanka Lindsay Davenportová. První nasazená tenistka, jež této hranice dosáhla jako desátá v historii, suverénně obhájila prvenství, když ve finále stejně jako vloni porazila Amélii Mauresmovou z Francie 6:2, 6:4.

Za pátý letošní turnajový vavřín inkasovala prémii 98.500 dolarů a od hlavního sponzora navíc tradiční cenu - vůz Porsche. Červený model Cayman přivezla Davenportové na kurt bývalá německá tenistka a současná ředitelka filderstadtského podniku Anke Huberová.

Devětadvacetiletá Davenportová, jež turnaj vyhrála i v roce 2001, nedala ve finále francouzské soupeřce nejmenší šanci a porazila ji i v desátém vzájemném zápase za sebou. V celkové bilanci vede už 11:3.

Především v prvním setu Američanka každé zaváhání Mauresmové nemilosrdně trestala, celkově z pěti brejkbolů proměnila čtyři. Ve statistice vítězných míčků dominovala Američanka poměrem 31:16 a za hodinu a šest minut využila první mečbol.

"Je tu opravdu hodně rychlý povrch. Především podání mi dnes pomohlo z problémů," pochvalovala si, že dokázala vítězství uhájit, přestože Mauresmová ve druhém setu zlepšila hru a vedla 4:2.