Článek
"Ze začátku jsem nemohla vůbec najít svůj rytmus," řekla na pozápasové tiskové konferenci Vaidišová, jež při úvodním servisu zaznamenala dvě dvojchyby. "Prostě jsem si nemohla zvyknout na kurt a míčky poté, co jsem hrála v Soulu a Tokiu. Zápas jsem ale zakončila celkem dobře," pochvalovala si rodačka z německého Norimberku, jež Spearsovou porazila i loni na turnaji ve Vancouveru, který poté vyhrála.
Obrovské štěstí měla ve svém prvním zápase v Moskvě Maria Šarapovová, jež byla v duelu s Annou-Lenou Grönefeldovou dva gamy od blamáže. Německá tenistka světovou jedničku jasně přehrávala, vedla 6:1 a 4:1, poté si však při pokusu dosáhnout na míček poranila kotník a po další odehrané hře musela zápas vzdát.
BANGKOK |
Dvouhra - 1. kolo: |
Vaidišová (2-ČR) - Spearsová (USA) 7:5, 6:2, Petrovová (1-Rus.) - Llagosteraová-Vivesová (Šp.) 6:1, 6:2. |
Dvouhra - 2. kolo: |
Dulková (3-Arg.) - Ruanová-Pascualová (Šp.) 6:2, 6:3, Peerová (8-Izr.) - Perryová (USA) 6:4, 5:7, 7:6 (7:2), Foretzová (Fr.) - Suchá (SR) 7:6 (9:7), 6:3. |
MOSKVA |
Muži, dvouhra - 1. kolo: |
Južnyj (3-Rus.) - Dlouhý (ČR) 6:4, 6:3, Rusedski (5-Brit.) - Llodra (Fr.) 6:3, 6:1, Saulnier (Fr.) - Hrbatý (2-SR) 4:6, 6:3, 6:3, Kunicyn (Rus.) - Santoro (Fr.) 6:4, 6:4, Bracciali (It.) - Davyděnko (1-Rus.) 3:6, 6:4, 6:4. |
Muži, dvouhra - 2. kolo: |
Kiefer (6-Něm.) - Mayer (Něm.) 6:4, 6:3, Mirnyj (4-Běl.) - Gabašvili (Rus.) 4:6, 6:3, 6:1. |
Ženy, dvouhra - 1. kolo: |
Zvonarevová - Kirilenková (obě Rus.) 6:2, 6:3, Myskinová (6-Rus.) - Malejevová (Bul.) 2:6, 6:4, 6:2. |
Ženy, dvouhra - 2. kolo: |
Pierceová (3-Fr.) - Pennettaová (It.) 4:6, 6:2, 6:3, Šarapovová (1-Rus.) - Grönefeldová (Něm.) 1:6, 2:4 skreč, Lichovcevová (Rus.) - Schnyderová (5-Švýc.) 1:6, 6:4, 6:3. |
Čtyřhra žen - 1. kolo: |
Blacková, Stubbsová (1-Zimb./Austr.) - Benešová, Tuová (ČR/USA) 7:5, 7:6 (7:5). |
STOCKHOLM |
Dvouhra - 1. kolo: |
Ančič (4-Chorv.) - Beck (SR) 7:6 (7:2), 6:4, O. Rochus (5- Belg.) - Niemeyer (Kan.) 6:2, 6:4, Ch. Rochus (Belg.) - Acacuso (Arg.) 6:3, 6:7 (4:7), 6:2, Waske (Něm.) - Behrend (Něm.) 7:5, 6:4, Björkman (Švéd.) - Moodie (JAR) 6:4, 6:2, Nieminen (7-Fin.) - Massu (Chile) 7:6 (7:1), 6:2, Malisse (Belg.) - Monaco (Arg.) 7:6 (7:3), 7:5. |
Dvouhra - 2. kolo: |
T. Johansson (1-Švéd.) - Spadea (USA) 6:3, 6:4, Sanguinetti (It.) - Bastl (Švýc.) 5:7, 6:4, 6:4. |
VÍDEŇ |
Dvouhra - 1. kolo: |
Melzer (Rak.) - Gaudio (2-Arg.) 6:7 (4:7), 6:3, 7:6 (7:5), Ljubičič (4-Chorv.) - Calleri (Arg.) 6:4, 6:3, Moya (Šp.) - Phau (Něm.) 7:5, 6:4. |
Dvouhra - 2. kolo: |
Robredo (5-Šp.) - Minář (ČR) 7:6 (7:4), 6:4. |
Čtyřhra - 1. kolo: |
Suk, Vízner (3-ČR) - Berdych, Pála (ČR) 5:3, 5:4 (10:8). |