Djokovič - Ferrer 6:4, 6:4Djokovičovu vítěznou sérii zkusí ukončit v římském finále Federer

Řím

Vítěznou sérii srbského tenisty Novaka Djokoviče nezastavil ani Španěl David Ferrer. Se světovou jedničkou v semifinále turnaje Masters v Římě prohrál v sobotu dvakrát 4:6. Djokovič poprvé v soutěži neztratil set, připsal si jednadvacátou výhru v řadě a má šanci vyhrát římský turnaj počtvrté v kariéře.

Novak Djokovič září i na antuce...

Jeho soupeřem v boji o 24. titul z podniku Masters bude Roger Federer. Švýcar porazil krajana Stanislase Wawrinku 6:4, 6:2 a zkusí získat jeden ze dvou titulů z turnajů Masters, který mu ještě chybí. Vyhrát se mu dosud nepovedlo rovněž na antuce v Monte Carlu. Finále v Římě si Federer zahraje počtvrté.

Djokovič si drží neporazitelnost od březnového turnaje v Indian Wells, po němž ovládl další turnaje Masters v Miami a Monte Carlu. S Federerem sehraje 39. zápas, dvacetkrát mu podlehl. Letos mají bilanci 1:1.

Deváté finále v kariéře si zahraje Španělka Carla Suárezová, která si po čtvrtfinálové výhře nad Petrou Kvitovou dnes poradila s Rumunkou Simonou Halepovou. Druhou hráčku světa zdolala 2:6, 6:3 a 7:5, i když v dlouhém třetím setu ji dělily dva míčky od porážky.

Šestadvacetiletá Španělka poprvé uspěla proti tak vysoce postavené hráčce světového žebříčku a připsala si 31. vítězství na okruhu WTA v tomto roce. Víc jich žádná jiná tenistka nemá.

Ve finále bude hrát Suárezová s dvojnásobnou šampionkou římského turnaje Marií Šarapovovou, která v ruském duelu zdolala kvalifikantku Darju Gavrilovovou 7:5, 6:3. Krajance tak oplatila porážku z jediného předchozího vzájemného utkání letos v Miami.