Rubriky:

Tenis

V tenise bude možné používat ve sporných situacích záznamy

18. října 2005 11:20 - WASHINGTON

Na tenisových turnajích se budou možná už brzy používat ve sporných situacích televizní záznamy. Mezinárodní tenisová federace ITF po testech minulý týden schválila novou verzi systému Hawk-Eye, který už nyní využívají televizní společnosti při vysílání přímých přenosů. Kdy a na jakých turnajích se elektronická pomůcka představí, zatím není podle agentury AP jasné.

Systém, který dokáže při opakovaném záznamu přesně ukázat místo dopadu míčku na kurt, se při svém prvním představení v červenci nesetkal u funkcionářů ITF s vřelým přijetím. "Od posledního hodnocení se systém výrazně zlepšil," uvedl ale nyní v oficiálním prohlášení technický ředitel federace Stuart Miller.

Ředitelům turnajů, kteří by chtěli technologickou pomůckou usnadnit práci rozhodčím, ITF doporučuje, aby systém nejprve otestovali přímo na svých kurtech. "Nikomu nebudeme nařizovat, že to musí používat. Jen to je k dispozici, pokud to lidé budou chtít," uvedl mluvčí ITF Neil Robinson.

Zájem o zavedení podobného systému projevili minulý rok zástupci americké tenisové asociace po čtvrtfinále US Open mezi Jennifer Capriatiovou a Serenou Williamsovou, které provázela řada sporných rozhodnutí. Systém Hawk-Eye však po červencových testech odmítli.

Tenisté nejsou v názoru na zavedení pomůcky pro rozhodčí jednotní. Někteří v čele s prvním hráčem světového žebříčku Rogerem Federerem či bývalou jedničkou Lindsay Davenportovou jsou proti, naopak Andy Roddick myšlenku podporuje.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..