Rubriky:

Tenis

Dobrá zpráva. Berdych by v daviscupové baráži neměl chybět

23. května 2015 08:22 - Praha

Tomáš Berdych v zářijové baráži Davis Cupu zřejmě nastoupí. Česká tenisová jednička by měla českému týmu pomoci s udržením ve Světové skupině soutěže. Čtvrtý hráč světového žebříčku Berdych v prvním kole proti Austrálii nenastoupil a domácí tým v Ostravě prohrál 2:3.

 

Paul White, ČTK/AP

Informaci webu iDnes.cz sdělil Miroslav Černošek, majitel agentury Česká sportovní, která daviscupové zápasy českých tenistů zařizuje.

Baráž hráli čeští tenisté naposledy v roce 2011 a v Rumunsku se tehdy mezi elitou udrželi. Od vzniku Světové skupiny sestoupili jen v roce 2005. Soupeře pro zápas hraný 18. až 20. září poznají až v polovině července, kdy se uskuteční losování.

„Byli jsme v Miami s mou ženou Petrou na večeři s Berďou a jeho Ester, kde jsme dořešili start v baráži v Davis Cupu," řekl Černošek. Březnový zápas prvního kola v Ostravě Berdych vynechal, neboť se chtěl soustředit na individuální starty.

Proti Austrálii nenastoupil ani Radek Štěpánek, další opora týmu, který „salátovou mísu" v letech 2012 a 2013 vyhrál. Po vleklém zranění se Štěpánek vrátil na kurty teprve nedávno.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..