Rubriky:

Tenis

Rozhodnuto! Tenistky se utkají s Ruskami ve finále Fed Cupu v Praze

8. června 2015 12:22 - Praha

České tenistky chtějí ve finále Fed Cupu využít vítěznou pražskou auru. Obhájkyně titulu proto pozvou Rusky do vřavy O2 areny, v které svěřenkyně Petra Pály slavily před vyprodaným hledištěm triumfy loni a v roce 2012. Zápas se uskuteční na konci tenisové sezóny 14. a 15. listopadu a proti českým hvězdám Petře Kvitové a Lucii Šafářové by mohla stát i Maria Šarapovová.

 

Petr Horník, Právo

"Každé domácí utkání je pro celý tým zážitek, ať se hraje kdekoli. Na zápasy v O2 areně máme skvělé vzpomínky díky dvěma vyhraným finále. Je to místo, kde česká tenisová reprezentace neprohrává, proto se již dnes těším na vyprodané tribuny, které nám pomohou proti silným Ruskám," komentoval volbu místa kapitán týmu Petr Pála.

Agentura Česká sportovní, která marketingově a organizačně utkání Fed Cupu zajišťuje, místo zápasu dlouho hledala. "Z Prahy máme vítězné zkušenosti. Vedle toho máme skvělé zážitky z ostravských zápasů, proto jsme vyjednávali s Mezinárodní tenisovou federací o podmínkách na finálové místo, ale požadavky na kapacitu hlediště, množství hotelů či leteckou obslužnost byly takové, že finále lze v Česku odehrát prakticky jen v Praze," řekl majitel České sportovní Miroslav Černošek.

Kapacita arény bude pro finále 15 tisíc míst a předprodej je naplánován na začátek září. Hrát se bude na rychlém povrchu novacrylic ultracushion.

České tenistky se naposledy utkaly s Ruskami před čtyřmi lety a výhrou ve finále v Moskvě nastartovaly úspěšnou éru. Získaly tehdy první titul v historii samostatné České republiky, který korunovaly dalšími triumfy v letech 2012 a 2014.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..