Turnaj v Petrohradu vyhrál Švéd Johansson

Bez větších potíží si švédský tenista Thomas Johansson došel v neděli v ruském Petrohradu pro turnajové vavříny. Ve finále mu Němec Nicolas Kiefer nekladl velký odpor. Švéd vyhrál po setech 6:4 a 6:2.

Pro Johanssona je to první letošní vítězství na turnaji ATP, za které od pořadatele vyinkasuje 142 tisíc dolarů a připíše si 50 bodů.

Naproti tomu Kiefer na triumf stále čeká, ačkoli už odehrál šesté finále v řadě. Naposledy na turnaji ATP vyhrál v roce 2000. Do závěrečného duelu v Petrohradu se probojoval  přes českého tenistu Robina Vika, kterého vyřadil v semifinále.

Dvouhra - finále:
T. Johansson (2-Švéd.) - Kiefer (5-Něm.) 6:4, 6:2

Roddick získal v Lyonu dvacátý titul v kariéře

Tenista Andy Roddick v neděli v Lyonu zaokrouhlil počet svých turnajových úspěchů na dvacet. Nejvýše nasazený Američan potvrdil ve Francii roli favorita, ve finále nedal domácímu Gaelu Monfilsovi žádnou šanci a za hodinu zvítězil 6:3, 6:2.

Roddick (1-USA) - Monfils (Fr.) 6:3, 6:2.
Čtyřhra - finále:
Llodra, Santoro (1-Fr.) - Coetzee, Wassen (JAR/Niz.) 6:3, 6:1.

Petrovová poprvé vyhrála turnaj WTA

Ruská tenistka Naděžda Petrovová se v neděli v rakouském Linci radovala z prvního turnajového titulu v kariéře. Desátá hráčka světového žebříčku porazila ve finále Švýcarku Patty Schnyderovou a poprvé za šest let mezi profesionálkami vyhrála podnik okruhu WTA. Petrovová vedle trofeje získala i 93 000 dolarů z celkové dotace 585 tisíc.

Česká tenistka Květoslava Peschkeová si na turnaji v Linci vynahradila nedělním triumfem ve čtyřhře zklamání ze sobotní semifinálové porážky v singlu. Třicetiletá hráčka proměnila společně s Giselou Dulkovou z Argentiny svou šestou letošní finálovou účast ve druhý titul, celkem má ve své sbírce čtyři deblové trofeje.

Petrovová (3-Rus.) - Schnyderová (4-Švýc.) 4:6, 6:3, 6:1.
Dulková, Peschkeová (Arg./ČR) - Martinezová, Ruanová- Pascualová (2-Šp.) 6:2, 6:3

Clijstersová potěšila domácí fanoušky

Jubilejní třicátý titul v kariéře vybojovala v neděli na turnaji v belgickém Hasseltu domácí tenistka Kim Clijstersová. Nejvýše nasazená hráčka ve finále porazila Italku Francesku Schiavoneovou jednoznačně 6:2, 6:3.

Clijstersová (1-Bel.) - Schiavoneová (3-It.) 6:2, 6:3.
Loitová, Srebotniková (2-Fr./Slovin.) - Krajiceková, Szavayová (Niz./Maď.) 6:3, 6:4.

Gonzalez živí naději na Turnaj mistrů

Chilský tenista Fernando Gonzalez získal v Basileji sedmý titul v kariéře a dál bojuje o prestižní účast na Turnaji mistrů. Čtvrtý nasazený hráč v neděli porazil ve čtyřech setech dvacetiletého Kypřana Marcose Baghdatise, který ve Švýcarsku nejprve uspěl v kvalifikaci a poté došel v hlavní soutěži na turnaji ATP poprvé až do finále.

Pětadvacetiletý Gonzalez vystřídal v Basileji na trůnu Jiřího Nováka a získal prémii 120 tisíc eur.

Gonzalez (4-Chile) - Baghdatis (Kypr) 6:7 (8:10), 6:3, 7:5, 6:4
Calleri, Gonzalez (Arg./Chile) - Huss, Moodie (4-Austr./JAR) 7:5, 7:5.