Rubriky:

Tenis

S trávou jsme konečně kamarádky, libovala si Plíšková

21. června 2015 19:02 - Birmingham

Finálová účast v Birmingamu může znamenat, že si tenistka Karolína Plíšková začíná konečně rozumět s travnatým povrchem. V boji o titul sice v neděli prohrála a nedostala se poprvé v kariéře do světové desítky, ale především měla radost, že se herně i mentálně cítila dobře.

 

Andrew Boyers, Reuters

Plíšková na trávě před turnajem v Birminghamu vyhrála v hlavních soutěžích turnajů WTA jen dva z osmi zápasů. Nyní se radovala z vítězství hned čtyřikrát po sobě a nestačila až v třísetové bitvě ve finále na Němku Angelique Kerberovou.

Nyní už může říkat, že jsou s trávou kamarádky. "Doufám, že jo," smála se Plíšková v telefonickém rozhovoru. "Po letech, kdy jsem na trávě skoro nevyhrála zápas, je tohle snad průlom. Cítila jsem se dobře herně i mentálně. Teď ještě Eastbourne a pak Wimbledon a doufám, že tam budu moct navázat na nahrané zápasy."

Před turnajem v Birminghamu se speciálně na trávu nepřipravovala. S trenérem Jiřím Vaňkem hrála na betonu v Praze na Spartě. "Nehrotila jsem to. Jela jsem do Birminghamu trošku dřív s tím, že to nějak dopadne. Kdyby to nevyšlo, tak to byla především příprava. Hlavní koncentrace je na Wimbledon," řekla.

Přesto mohla účast ve finále hodnotit jako výbornou. "Jo jo, ale budeme říkat dobrý," upravila známkování. Ve školní terminologii znamená dobrý za tři, což ale finále neodpovídá. "Tak dvě až tři, za jedna by to musela být výhra."

Po útlumu je znovu na vlně

Třiadvacetiletá Plíšková hrála první turnaj od Roland Garros. V Paříži působila po namáhavé první části sezóny unaveně. Nyní už je zase plná energie. "Byla jsem dva týdny doma, a i když v tréninku, tak to moc pomohlo. Musím říct, že se cítím fyzicky i mentálně zase dobře, což je důležité. Už se to projevilo a doufám, že ještě projeví ve Wimbledonu," zopakovala, že chce dobře zahrát v All England Clubu.

Výsledkem v Birminghamu navázala na výborný start roku 2015. V tom hrála dvakrát finále a získala titul na antuce v Praze, ale pak měla trochu útlum. "Ten domácí titul mi vzal hodně sil. Potom nebyly výsledky na antuce takové a jsem ráda, že jsem zase uhrála nějaký výsledek a jde to dobře," řekla Plíšková a označila se za zápasový typ. "Když jsem na vlně, hraju a hraju, tak předvádím nejlepší výkony."

Před zápasem s Kerberovou věděla, že se v případě titulu dostane na úkor soupeřky poprvé do světové desítky. "Nestresovala jsem se tím, já chtěla hlavně vyhrát titul," řekla. Žebříčkové umístění tolik neprožívá. "Já tohle nevnímám. Už tolik nezáleží, jestli jsem deset jedenáct nebo dvanáct, ale každý místo je dobrý."

V Birminghamu nebyla s trenérem Vaňkem, doprovod jí dělala maminka. "Byla rodinná atmosféra a byla jsem spokojená, že tady někoho mám, protože nejsem ráda sama na turnajích," řekla Plíšková. Na poradu na kurt si ale maminku zavolat nechtěla. "Máma o tenisu ví hodně, viděla nás se ségrou hrát miliónkrát, ale je netenista. Byla to hlavně mentální podpora, což bylo moc příjemné."

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..