Rubriky:

Tenis

Plíškové fandili ve Wimbledonu i Voráček s Mrázkem: Jasně, že jsem si jich všimla

29. června 2015 17:40 - Londýn

Se svými 186 centimetry a razantním servisem se o tenistce Karolíně Plíškové říká, že by se mohla na trávě hodně prosadit. Dlouho to ale neplatilo a až letos se na zeleném pažitu začíná cítit lépe a doufá, že zlepšení v pohybu a změny ve hře k tomu pomohou i ve Wimbledonu.

 

Rui Vieira, ČTK/AP

Odpor k trávě Plíšková nikdy neměla, ale od juniorského věku se rodačce z Loun na tomto povrchu nedařilo. Až letos si dokazuje, že i na trávě může uspět. Průlom znamenalo nedávné finále v Birminghamu. "To byl můj první výsledek na trávě a doufám, že se můj vztah k trávě mění k lepšímu, že výsledek na trávě budu mít," řekla.

Z pozice jedenácté nasazené hráčky potvrdila roli favoritky i v 1. kole v All England Clubu třísetovou výhrou nad Irinou Falconiovou z USA. "Cítila jsem se dobře, i když soupeřka nebyla top," řekla.

Její zápas na dvorci číslo 17 v All England Clubu sledovali mezi fanoušky i hokejisté Jakub Voráček a brankář Petr Mrázek. "Jasně, že jsem si jich všimla," smála se Plíšková. "Petra Mrázka znám osobně a říkal, že přijde. Že dorazí i Vory, to jsem nevěděla, ale jsem ráda, že se na mě přišli podívat," řekla.

Musí se hodně pod míč

Zdá se, že se projevuje její celkové zlepšení (letos už hrála čtyřikrát finále na okruhu WTA, z nichž v Praze získala titul), ale i větší zaměření přípravy na trávu. S trenérem Jiřím Vaňkem pracovala hlavně na pohybu. "Dělala jsem hodně věcí v podřepu, abych šla trochu níž do kolen. Tady se musí chodit pod míč hodně, takže spoustu těžších míčů, co jsem dřív nevrátila, teď vrátím," řekla Plíšková.

Kvůli nižším odskokům zrychlujícím hru se snaží i změnit nápřah rakety. Při forhendu i bekhendu je má normálně velké. "Ale teď se je snažím zkracovat. Všechno musím dělat rychleji. Ale není to zase až takový fofr," poznamenala.

Řada tenistů na trávě neuspěla, jelikož k tomuto povrchu nenašli vztah. To u Plíškové neplatí, ač se jí do letoška na trávě nedařilo. "Vždycky jsem se i docela těšila, ale ta moje hra tam úplně nesedla. Je potřeba si na ni zvyknout," řekla.

S 320 esy, které nastřílela před Wimbledonem, je Plíšková nejlepší v této sezoně mezi ženami a právě podání je na trávě velkou zbraní. Proti Falconiové si pomohla osmi nechytatelnými servisy, ale ví, že jen podání zápas nevyhraje. "Nesmím se tím uspokojit. Nemám to tak, že bych měla jen servis. Myslím, že mám dobré údery i odzadu," řekla.

V neposlední řadě vede k úspěchu na trávě přechod na síť. Proti Falconiové zahrála 13 vítězných volejů z 21 pokusů. "Úplně se na síti necítím, ale pracujeme na tom a nejen kvůli trávě. Do budoucna bych měla přechod na síť zlepšit."

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..