Rubriky:

Tenis

Byla jsem pomalejší na nohou, uznala Šafářová a pokukuje po Turnaji mistryň

6. července 2015 21:19 - Londýn

Tenistka Lucie Šafářová už se během třinácti let na ženském okruhu naučila vstřebávat porážky. Ta pondělní v osmifinále Wimbledonu ji mrzela, ale stále převažuje pocit z dobře rozjeté sezóny, kterou se pokusí poprvé v kariéře vyšperkovat účastí na Turnaji mistryň.

 

Stefan Wermuth, Reuters

Osmadvacetiletá Šafářová přijela do Londýna po životním úspěchu na Roland Garros, kde si zahrála poprvé grandslamové finále dvouhry. Ve Wimbledonu pařížskou jízdu nezopakovala, postup do druhého týdne turnaje ji ale těšil.

"Jsem ráda, že si držím výkonnost s těmi nejlepšími a jsem schopná vybojovat i zápasy, v nichž se necítím úplně dobře. Dnešek mě mrzí, ale sezóna se vyvíjí skvěle," řekla Šafářová po prohře s Coco Vandewegheovou z USA dvakrát 6:7.

Od prvního kola Wimbledonu musela hrát třísetové bitvy, jen ve druhém kole jasně zvítězila. Její kanadský trenér Rob Steckley mluvil o tom, že byla po Roland Garros trošku psychicky unavená. "Trošičku se tam ta únava možná odehrála, ale jsem ráda, že jsem aspoň byla schopná to dotáhnout do 4. kola. Nebyla jsem na tom tady tak dobře fyzicky jako v Paříži. Byla jsem pomalejší na nohou."

V Paříži odehrála dramatické zápasy a vydala se psychicky i fyzicky. "Z takové bojové energie a je těžké ji hned načerpat zpět. Zvlášť na trávě, to jsou zápasy o pár míčích a jakmile nejste stoprocentně zkoncentrovaný a nejste připravený rychle reagovat, pak to může dopadnout jako teď," uvedla Šafářová.

Touží po Turnaji mistryň 

Postup do osmifinále Wimbledonu je pro ni druhý nejlepší výsledek na londýnské trávě po loňském semifinále. Letos už vedle finále v Paříži vyhrála velký turnaj v Dauhá a aktuálně je mezi postupovou osmičkou pro podzimní Turnaj mistryň v Singapuru. "Je to výhledový cíl. Je teprve půlka sezóny a spousta zápasů přede mnou, ale je to velká motivace," řekla.

Porážky se brněnská rodačka, která je na okruhu WTA od roku 2002, naučila brát s nadhledem. "Čím dřív se z toho člověk dokáže otřepat, tím je to lepší. Prohry samozřejmě mrzí, kdyby nemrzely, tak je to taky blbé, ale když se v nich člověk až moc utápí, tak mu to škodí do dalších zápasů," řekla. "Za tu dlouhou kariéru už jsem se je nějak naučila akceptovat."

Ve dvouhře vypadla, ale ve čtyřhře s Američankou Bethanií Mattekovou-Sandsovou na grandslamu vyhrály popatnácté v řadě. "Jsem ráda, že aspoň den skončil jedna jedna, že se to trošku vyrovnalo. My si to užíváme, je pohoda," řekla Šafářová o deblu, v kterém s Američankou letos ovládly Australian i French Open. Na kalendářní Grand Slam ve čtyřhře ale nemyslí. "Je to teď populární téma, ale kolem nás je spousta výborných týmů a cesta je ještě hrozně daleko," řekla Šafářová.

Po Wimbledonu ji čeká dovolená

Až skončí ve Wimbledonu ve čtyřhře, odjede na dovolenou. Od kouče dostala o týden volna víc, než čekala. "To jsem byla překvapená" usmála se. Zatím nevěděla, kam poletí. "Ještě jsem nad tím nepřemýšlela, ale potřebuju chvilku bez tenisu jenom relaxovat. Bude třeba si pořádně odpočinout, nabrat síly a udělat přípravu do další části sezóny, aby i ta dopadla dobře. Rozjeté to je skvěle," řekla.

Vedle účasti na Turnaji mistryň by ráda uspěla posledním grandslamu sezóny US Open a také třeba v Torontu. Na velkém turnaji ve městě, z kterého pochází její trenér Steckley. "Rob říkal, že by byl rád, kdybychom jednou vyhráli Toronto jako domácí turnaj, že by se mu to líbilo. Tak uvidíme, jak to půjde," řekla Šafářová.

ČTK

Probojuje se Lucie Šafářová na letošní Turnaj mistryň?

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..