Philippoussis v Newportu rychle dohrál, návrat k tenisu neplánuje

Newport

Porážkou skončil krátký návrat australského tenisty Marka Philippoussise na okruh ATP. Sedm let po konci kariéry se bývalý osmý hráč světa představil v kvalifikaci turnaje v americkém Newportu a v prvním kole podlehl Američanovi Ericu Quigleymu ve dvou tie-breacích 1:7 a 4:7.

Na turnaji ATP si osmatřicetiletý Australan zahrál po devíti letech. "Bylo těžké po té době dostat se do správného rytmu," uvedl Philippoussis po porážce s 357. hráčem světového žebříčku. Rodák z Melbourne, jenž patřil mezi tenisty s nejtvrdším podáním, zahrál v utkání jedenáct es.

V Newportu, kde získal v roce 2006 poslední z jedenácti turnajových titulů, si zahrál na divokou kartu. "Zvažoval jsem to, ale jsem rád, že jsem ji přijal. Bylo vidět, že kondice je úplně někde jinde. Šlo jenom o jednorázovou věc, není to žádný comeback," prohlásil finalista US Open a Wimbledonu, který s Austrálií dvakrát vyhrál Davisův pohár. V Newportu se objeví ještě ve čtyřhře s Američanem Ryanem Harrisonem.