Austrálie blízko senzačnímu krachu! Kyrgios rozmlátil raketu a prohrál s jasným outsiderem

Velké překvapení se rodí ve čtvrtfinálovém daviscupovém duelu v australském Darwinu, kde domácí tým prohrává po úvodních dvouhrách s Kazchastánem 0:2. Thanasi Kokkinakis prohrál hladce úvodní duel s kazašskou jedničkou Michailem Kukuškinem 4:6, 3:6, 3:6. Tíhu očekávaného vítězství pak neustál bouřlivák Nick Kyrgios, jenž podlehl až 115. hráči světa Aleksandru Nedvovjesovovi 6:7, 7:6, 6:7,4:6.

Australský reprezentant Nick Kyrgios ve svém prvním duelu proti Kazachstánu zklamal.

Kapitán domácího týmu Wally Masur nemá k dispozici jedničku týmu Bernarda Tomice, jenž byl z reprezentace vyřazen kvůli kritice svazu, ve čtvrtek jej navíc kvůli hlučnému večírku v hotelu v Miami zatkla policie.

Role lídra tak připadla teprve dvacetiletému Kyrgiosovi, který kromě velkého talentu často ukazuje také hodně nezvládnuté emoce. Ty přišly na řadu i tentokrát, při výměně stran rozmlátil svoji raketu, když ve třetí sadě promarnil vedení 5:3. Sadu následně prohrál v tie breaku a nezvládl následně ani čtvrtý set.

Kyrgios evidentně postrádal jiskru a jeho výkon zůstal daleko za očekávání. Ani devatenáctiletý Kokkinakis tentokrát nepředvedl podobný obrat, jaký zvládl v prvním kole proti Lukáši Rosolovi v březnu v Ostravě a s žebříčkově podobně postaveným Kukuškinem nevyhrál ani jeden set.

Australané, kteří v prvním kole vyřadili Českou republiku a usilují o první účast v semifinále od roku 2006, jsou tak už po prvním dnu na pokraji vyřazení. Kazachstánu stačí jediná výhra z následujících tří zápasů.

V domácím prostředí naopak úvodní dvouhry vyhrály týmy Belgie a Argentiny. V utkání Británie - Francie vedli hosté, na 1:1 vyrovnal Andy Murray po třísetovém vítězství nad Jo-Wilfriedem Tsongou.