V přetahované o třetí místo má zatím navrch Žižkov

STARÉ MĚSTO

Fotbalisté Viktorie Žižkov se po vítězné dohrávce 25. kola ve Starém městě posunuli na třetí místo tabulky první ligy. Výhra 2:1 znamenala posun Pražanů o bod před Liberec, který v sobotu hrál doma pouze bez branek s druhou Slavií. Staroměstskému Synotu patří osmé místo, ligu vede Sparta s náskokem sedmi bodů.

Žižkov se v tabulce vyhoupl na třetí místo.

Už po čtyřiceti sekundách zápasu utekl domácí útočník Kowalík, jeho střelu ale brankář Pižanowski zneškodnil. Tímto náznakem ale na dlouhé minuty skončil fotbal s nálepkou dramatičnosti. Oba týmy sice vykazovaly snahu a bojovnost, veškeré jejich úsilí však končilo při absenci přesné finální přihrávky před hranicí trestného území.

Jedinou výjimkou byla po čtvrthodině hry hlavička Chihuriho po Klimplově rohovém kopu, chyběla jí ale přesnost. Mezi tyče domácí branky ještě mířily dvě dalekonosné střely ze třiceti metrů z kopaček technicky dobře vybaveného Pikla a Saboua, ale brankáře Drobisze neohrozily. Navzdory mírné územní převaze si vypracoval Synot ještě jednu slibnou příležitost ve 35. minutě, ale po Kowalíkově centru skončila Činčalova střela hlavou vedle.

Góly až po obrátce

Stereotyp z úvodního poločasu narušil Synot po hodině hry. Po Činčalově centru z levé strany se obrana Žižkova rozestoupila a nejlepší ligový střelec Kowalík vstřelil v pádu hlavou vedoucí branku, která byla jeho již dvanáctou v letošní sezoně.

Žižkov se pak pokoušel oživit v závěrečné půlhodině svůj výkon útočnější taktikou a za necelých deset minut mu přinesla úspěch v podobě vyrovnání. Obrana Synotu nestačila odvrátit vysoký centrovaný míč, který vyhlavičkoval Abrahám pouze nad sebe a ve skrumáži se nejlépe orientoval Oravec, jenž z bezprostřední blízkosti pohodlně skóroval.

Aktivnější Viktoria si vypracovala územní převahu a devět minut před koncem Janoušek přízemní střelou z dvaceti metrů našel skulinu mezi obránci. Překvapený Drobisz už nestačil reagovat. V posledních sekundách měl blízko k vyrovnání Vajda, jeho střelu ale Pižanowski chytil.

1. FC Synot - Viktoria Žižkov 1:2 (0:0)
Branky: 60. Kowalík - 69. Oravec, 81. Janoušek. Rozhodčí: Šedivý - Hojsík, Handlíř. ŽK: Kostka, Polách - Novotný, Lička. Diváci: 1718.