Roddick se v Atlantě vrátil ve čtyřhře vítězně

Atlanta

Bývalá světová jednička Andy Roddick slavil při svém jednorázovém návratu k tenisu na turnaji v Atlantě vítězství. Dvaatřicetiletý Američan ve dvojici s krajanem Mardym Fishem porazil v prvním kole čtyřhry 7:6, 6:4 Lu Yen-hsuna z Tcha-wanu a Brita Jonathana Marraye.

Američtí tenisté Andy Roddick (vpravo) a Mardy Fish na lavičce během zápasu v Atlantě.

Roddick se představil na okruhu ATP téměř tři roky po ukončení kariéry. Na turnaji, kde získal svůj první a poslední titul, startuje především kvůli dlouholetému kamarádovi Fishovi, jenž se po problémech se srdcem rozloučí na US Open s tenisem.

"Když nehrajete tak dlouho, nevíte, co můžete očekávat. Ale strašně mě to bavilo, chtěl jsem hodně vyhrát, až mi Mardy musel říkat, 'Andy, uklidni se'," řekl Roddick po postupu do čtvrtfinále. "Ale užil jsem si to a řekl bych, že Mardy také. Byla v tom spousta nerozehranosti, ale myslím, že jsme to dobře maskovali," uvedl vítěz US Open z roku 2003 a trojnásobný wimbledonský finalista.